reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli SUV Ford Mustang Mach-E Avrupa versiyonuyla karşımızda

Pazar payını artırma konusunda ciddi bir adım daha atan Ford Mustang Mach-E, İngiltere merkezli olarak Avrupa pazarına giriş yapıyor.

Geçtiğimiz kasım ayında global lansmanı yapılarak tüm dünyanın karşısına çıkarılan Ford Mustang Mach-E, bir süredir sipariş adetlerinin başarılarıyla gündeme geliyor. Jaguar, Audi ve Mercedes gibi biririnden çetin rakiplerin karşısına çıkan modelinde kabul edilebilir rakamsal verilerle asfalta inmeye hazırlanan modelin en büyük silahı ise versiyon çeşitliliği olacak. Her bütçeye uygun paketlerle satışa sunulacak olan Mach-E için bugün Avrupa merkezli versiyon da İngiltere’deki duyuruyla birlikte resmiyet kazandı. Mart ayında düzenlenecek Cenevre Otomobil Fuarı’nda da sahneye çıkarılacak olan Mach-E Avrupa versiyonu bazı farklılıkları da beraberinde getiriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Mustang Mach-E konfor odaklı ufak güncellemelerle geliyor

İlk olarak modelin rakamsal verilerine baktığımızda, yapılan planlama gereği iki farklı batarya paketi ve üç farklı güç seçeneği karşımıza çıkıyor. Giriş seviyesinde tek elektrik motoru ve arkadan itişli altyapıyla gelen Mach’e, 255 beygir ve 290 beygirlik güç değerleriyle yola çıkacak. Her iki versiyonda da 415 Nm tork değeri sunan modelin bu versiyonundaki menzil seçenekleri sie 420 ile 540 kilometre aralığında değişiyor. Hızlı şarj desteği sayesinde 10 dakikalık şarjla 93 kilometre gidebilecek doluluğuna gelebilecek olan Mach-E’nin Avrupa pazarı odaklı olarak yapılan değişimleri konfor çatısı altında toplayabiliriz. Süspansiyon, elektrikli direksiyon kutusu gibi sürüş dinamiklerinde hissedilir değişimler getirecek olan Mach-E, farklı versiyonlara göre 1.993 kilogramdan başlayıp 2.218 kilograma kadar uzanan toplam ağırlık değerine sahip. Bu yıl içerisinde detaylı fiyat listesiyle karşımızda olacak modelle ilgili detaylı özelliklere buradan ulaşabiliriz.

İlginizi çekebilir

Yeni dönemin ilk elektriklisi Mercedes EQC