reklamı kapat

POPÜLER

Ford Mustang Mach E

Ford Mustang Mach E’nin satış ve teslimat süreciyle ilgili önemli açıklama

Beraberinde pek çok farklı versiyon getirmesinden ötürü fiyat olarak farklı sınıflara hitap edebilecek Ford Mustang Mach E, Avrupa’ya beklenenden erken gelecek gibi görünüyor.

Tanıtıldığı ilk günden itibaren gündemden düşmeyen Mustang Mach E, özellikle Tesla’nın marka değeri olarak da geride bıraktığı rakipleri arasındaki ciddi kartlardan birisi olarak nitelendirildi. Ford’un ilgiyi artırmak adına doğru bir strateji olarak Mustang adını da işin içerisine dahil etmesiyle de karşılığını aldığı sipariş süreci de gayet iyi gidiyor. Geçtiğimiz günlerde açıklanan son rakamlara göre 32.000 adetlik siparişi geride bıraktığı açıklanan Mach E için ilk yıl planlanan 50.000’lik üretim kapasitesinin tamamen bu sürece dahil edilmesi bekleniyor. Marka içerisindeki elektrik departmanından sorumlu olan Jason Mase tarafınan yapılan son açıklama, teslimatlarla ilgili detayların yavaş yavaş belirlendiğini gösteriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Mustang Mach E ilk olarak Avrupa merkezli yola çıkacak

Geçtiğimiz hafta içerisinde kapılarını açan Şikago Otomobil Fuarı’nda konuyla ilgili Mach-E Club’ın sorularını yanıtlayan Jason Mase, Mach-E’nin önce Amerika Birleşik Devletleri’nden önce Avrupalı müşterilere ulaşacağını ifade ediyor. Açıklamasında “Norveç gibi ülkeler ilk olacak” ifadelerine yer veren Mase, bu strateji belirlerken bölgede var olan elektrikli araç ilgisini de merkeze aldıklarını ifade ediyor.

İlgili video

Mach E tanıtımı