reklamı kapat

POPÜLER

Tamamen elektrikli Ford Mustang nasıl görünürdü?
Tamamen elektrikli Ford Mustang nasıl görünürdü?

Tamamen elektrikli Ford Mustang nasıl görünürdü?

Ford, elektrikli otomobil dünyasına Mustang Mach-E SUV ile sağlam bir adım attı. Peki tamamen elektrikli Ford Mustang nasıl görünürdü?

Tüm detaylarına burada yer verdiğimiz Mustang Mach-E SUV modeli, şirketin elektrikli geleceği için büyük bir adımdı. Efsane Mustang markasını SUV formunda geleceğe taşıyan firma, biliyorsunuz kaslı Amerikan otomobil denildiği zaman gelen ilk araçlardan esas Mustang‘i de elektrikli hale getirecek. Mach-E’nin başındaki isimlerden Ron Heiser’in üstü kapalı olarak onayladığı bu merak edilen tamamen elektrikli Ford Mustang, Mach E Club tarafından hayal edildi ve bilgisayar ortamında hazırlandı. Ortaya çıkan sonuç için devrimsel olmasa da gayet etkileyici görünüyor. Mach-E SUV’den alınan detaylarla hazırlanan taslak tasarım, oldukça olası duruyor ve aracın mevcut hatlarını sevenler için güzel görünüyor. Özellikle ön kısmının dikkat çektiği araç, direkt olarak Mustang GT Coupe üstüne kuruluyor. Tamamen elektrikli Mustang’in tam olarak en zaman çıkacağı ise henüz bilinmiyor.

Tamamen elektrikli Ford Mustang nasıl görünürdü?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tamamen elektrikli Ford Mustang aslında kısa süre önce hazırlanmıştı

Ancak bu bir proje aracıydı. Ford ile Webasto ortaklığında geliştirilen otomobil, hatırlamak adına tam 900 beygirden fazla güç (671 kW) ve 1.355 Nm seviyesinde tork üretebiliyor. Performansı gerçekten inanılmaz yüksek olan Ford Mustang Lithium, açıklandığı kadarıyla Porsche Taycan gibi 800 volt bir pil sistemi kullanıyor. Otomobilin en ilginç yanlarından birisi ise 6 ileri manuel vites ile geliyor olması. Dışına ve kokpitine eklenen mavi detaylar ile geleceğe yani elektriğe vurgu yapan elektrikli otomobil Mustang Lithium, şu an için satışa çıkmayacak. Sadece bir adet üretilen model, Ford ve Webasto için elektrikli otomobil odağında bir test ünitesi olarak kullanılanılıyor.

İlginizi Çekebilir

Tesla otomobillerin şirket içi kaza testleri