reklamı kapat

POPÜLER

yerli otomobil

Yerli otomobil için üretim odaklı ilk görseller geldi

Yerli otomobil modeli için geçtiğimiz hafta seri üretime ne zaman geçileceği resmi olarak duyurulmuştu. Şimdi ise üretimden görseller geldi.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) hesabından geçtiğimiz günlerde bir paylaşım yapılmış ve burada “2022 yılının sonunda seri üretime hazırız” denilmişti.

Buradan işaretle 2023’ün içerisinde yollara çıkacağı ortaya çıkan tamamen elektrikli araç için, elbette kurulumu devam eden fabrikada çalışmalar yapılıyor. Bu konuda gelen son paylaşımda ise Gebze’de montajı yapılan ilk gövde gözler önüne seriliyor.

Aşağıda görebileceğiniz paylaşımda “Bizi ilemeye devam edin” mesajını da veren TOGG, ilk gövdenin tamamımın Türkiye’de üretilen parçalarla hazırlandığını da özellikle belirtiyor. Fotoğraflarda geçtiğimiz yıl ilk olarak gösterilen SUV model bizleri karşılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil için başka açıklamalar da var

Sputnik’e konuşan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş,  2025 yılından sonra Batı Avrupa pazarında da aracı satışa sunacaklarını da belirtmişi. Karakaş direkt olarak şunları söylemişti:

“İlk ürünümüz olan doğuştan elektrikli C-SUV aracımız üretimin hemen ertesinde önce Türkiye pazarında, bundan iki yıl sonra da batı Avrupa pazarında satışa sunulacak. Avrupa pazarına 2025’den sonra gireceğiz. Şarj altyapısı yaygınlığına bağlı olarak yayılacağız. İspanya da Avrupa pazarı içinde görüş alanımızda.”

Başlangıçta Batı Avrupa ülkelerini hedeflerini belirten Karakaş, açıklamalarına “ABD görüş alanımız içinde ama yakın bir gelecekte değil. Aracımızda Rusya pazarında gerekli teknik spesifikasyonlar olacak, Türki Cumhuriyetler de hedef pazarlarımız içindeler” şeklinde devam etti.

İlgili Video