reklamı kapat

POPÜLER

Togg yerli otomobil

Togg, yerli otomobil için -40 derecedeki testlerden fotoğraflar paylaştı

Yerli otomobil projesinin arkasındaki isim Togg, bugün Twitter üzerinden paylaşılan test fotoğrafları ile gündeme geldi.

Halen bilmeyenler için Togg tarafından geliştirilen ilk yerli otomobil modeli SUV formunda olacak ve Gemlik merkezli fabrikada 2022 sonunda üretime alınacak. Resmi satış fiyatı halen açıklanmayan tamamen elektrikli otomobilin, yollara ise 2023 yılında çıkarılması hedefleniyor. Şu an aktif olarak testleri yapılan araç, ortaya çıktığı kadarıyla çok zorlu koşullar altında da beklentileri karşılayabiliyor. Togg’un Twitter hesabından gelen son paylaşımda, Dünyanın önde gelen akredite test merkezlerinde, -40 dereceye varan zorlu parkur koşullarında, içimizi ısıtan başarılı sonuçlar elde etmeye devam ediyoruz.açıklaması yapıldı ve yukarıdaki fotoğraflar paylaşıldı. Tamamen elektrikli bir otomobil için aşırı soğuk hava testleri çok büyük önem arz ediyor ve bu konuda iyi geri dönüşler alınması aracın geleceği için oldukça önemli görünüyor.

Araç için dün de kurulumu süren Gemlik fabrikası özelinde bir resmî açıklama gelmişti. Antalya Diplomasi Forumu 2022’de “Kapsayıcı ve Sürdürülebilir Büyüme İçin Yeşil Ekonomi” başlıklı oturuma katılan CEO Gürcan Karakaş, bir otomobil fabrikasından daha fazlası olan Gemlik Tesislerinin Avrupa’nın en temiz tesisi olacağını ifade etmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dün yapılan açıklamaya göre bu panele, Togg CEO’su Gürcan Karakaş yanında TOBB Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu, BAE Ekonomi Bakanı Abdulla bin Touq al Marri, Asya İş birliği Diyaloğu Genel Sekreteri Pornchai Danvivathana ve Eurochambres Başkanı Luc Freiden de katıldı.

Togg yerli otomobil yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın