reklamı kapat

POPÜLER

Togg Mobilite Hızlandırma Programı

Togg, “Mobilite Hızlandırma Programı” ile 850’den fazla başvuru aldı

Yerli otomobil projesinin arkasındaki isim Togg, bugün “Mobilite Hızlandırma Programı” kapsamında başvuru sayısı açıkladı.

Süreci çok yakında takip etmeyenler için Togg tarafından geliştirilen ilk yerli otomobil modelinin SUV formunda olması ve üzerindeki çalışmalar aktif olarak devam eden Gemlik merkezli fabrikada 2022 sonunda üretilmesi bekleniyor. Resmi satış fiyatı açıklanmayan tamamen elektrikli otomobilin, 2023 yılında yollara çıkarılması hedefleniyor. 2024 yılında ise yine tamamen elektrikli olacak sedan versiyonun yollara çıkarılması bekleniyor. İşte bu araçlar öncesinde gelecek için önem arz eden teknolojik altyapı özelinde de adımlar atılıyor. Bu bağlamda Togg geçtiğimiz ay Mobilite Hızlandırma Programı için bir duyuru yaptı. Twitter’dan yapılan açıklamada şunlar aktarıldı: “Geleceğin mobilite ekosistemi nasıl olacak? Merak eden, mobilite ekosistem üzerine çalışan ve fikir geliştirenleri Bilişim Vadisi ile birlikte hazırladığımız Mobilite Hızlandırma Programına davet ediyoruz.”

Bu konuda bugün bir açıklama daha geçen şirket, Twitter’dan direkt olarak şunu aktardı: 850’den fazla girişimci #YeniLigeYolculuk‘ta ben de varım dedi. İlginize teşekkür ederiz. 6 Nisan’da Mobilite Hızlandırma Programı başlıyor. Ayrıntılar togg-usecasemobility.com‘da.”

Resmî açıklamaya göre program Mobility, AI-Big Data, Cyber Security, Fintech, Blockchain, Game & Gamification, Smart Services, Nano Tech & Sustainable Material, Energy Solutions alanlarında faaliyet gösteren, teknoloji girişimlerinin başvurularına açıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çok sayıda mentör ile desteklenen Mobilite Hızlandırma Programı, geleceğin ulaşım ve mobilite altyapılarının kurulması adına çok yaratıcı çözümlere ve projelere ev sahipliği yapabilir.

Togg yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın