reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Pad 5

Xiaomi Mi Pad 5 iki farklı versiyonla yolda; işte son detaylar

Xiaomi Mi Pad 5 Android tableti modeli aktif olarak yolda olan cihazlardan. Ürün kağıt üzerinde iddialı görünüyor ve merak uyandırıyor.

Xiaomi Mi Pad 5, sağlam kaynaklara göre ekran boyutu ve işlemci konusunda fark yaratacak iki farklı sürüme sahip olacak.

Bunlardan birisinde MediaTek imzalı Dimensity 1200 işlemci kullanılacak. Diğer Android tablet modeline ise gücünü Snapdragon 870 işlemci verecek.

Yüksek ihtimalle büyük ekranlı modele Snapdragon 870 koyacak firma, çiftli işlemci kararını global çip sıkıntısı yüzünden alıyor olabilir.

Parmak izi sensörü yanda olacak iddiası gündemde olan Mi Pad 5, üst seviyedeki sürümünde 2K çözünürlüklü 11 inç ekran kullanacak. Bu ekranda bilgiler doğru çıkarsa tam 144 Hz yenileme hızı sunulacak.

Aynı kaynaklara göre Snapdragon 870’li sürümde 8.000 mAh pil bizleri bekliyor olacak. Bu pil elbette bir tablet için oldukça olağan bir kapasite.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Pad 5, çıktıktan sonra Türkiye’ye de gelecektir

Android tablet pazarını boşlayan ancak bunu 2021’de tersine çevirecek gibi görünen Xiaomi, bu alana bilmeyenler için ilk defa adım atmıyor.

Biliyorsunuz daha önce de birçok Xiaomi imzalı Android tablet pazara çıkmıştı. Firma bu konuda şu an tüm pazar payını Samsung’a bırakmış durumda.

Kendi işlemcisini geliştiriyor haberiyle sık sık gündem olan firma, Mi Pad 5 ile de ses getirecek gibi görünüyor. Ancak tablet tarafında halen kimse Apple’ın iPad’leri ile mücadele edemiyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın