reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Pad 5 Xiaomi Mi Pad 6

Xiaomi Mi Pad 5 serisinde üç model ve iki farklı işlemci sunulacak

Xiaomi Mi Pad 5 serisi haftalardır gündemde ve genel olarak merak ediliyor. İşte bu aile için yeni teknik bilgiler gündemde yer alıyor.

Xiaomi Mi Pad 5 serisi daha önce yapılan sızıntılara ve yeni bilgilere göre üç farklı modelden oluşacak. Burada yüksek ihtimalle Mi Pad 5, Mi Pad 5 Pro ve Mi Pad 5 Lite isimleri karşımıza çıkacak.

Yapılan teknik sızıntılara göre Mi Pad 5 Pro gücünü Snapdragon 870 işlemciden alacak. Altta yer alan Mi Pad 5 ve Mi Pad 5 Lite modelleri ise Snapdragon 860 kullanılacak.

Yeni kaynaklar her üç Android tablet modelinde de 10,9 inç boyutunda, 120 Hz yenileme hızına sahip bir 2560×1600 piksellik ekranın kullanılacağını aktarıyor. Stylus kalem destekli ekranların henüz LCD mi yoksa OLED mi olduğu bilinmiyor. Ancak burada LCD panel tercihi daha olası duruyor.

Yine ortak olarak 67W hızlı şarj destekli 8.520 mAh bir pile sahip olacak gibi görünen Android tabletler, burada 4.260 mAh + 4.260 mAh olmak üzere iki farklı hücreden bir araya gelen pil kullanacaklar.

Xiaomi Mi Pad 5 serisi dikkat çekiyor

Görüntüleme konusunda iddialı olacak bilgisi verilen tabletler, gördüğümüz kadarıyla dörtlü hoparlör sistemine sahip ancak bir 3.5 mm kulaklık girişi taşımıyorlar. Tabletler resmi 3C kayıtlarına göre sırasıyla 67W, 67W ve 33W hızlı şarj destekleriyle yolda bulunuyor.

Aynı kayıtlara göre modellerden birisinde 5G desteği de var. Bunun direkt olarak Mi Pad 5 Pro olması bekleniyor. Eğer bu doğru çıkarsa Mi Pad 5 Pro modeli Xiaomi’nin 5G destekli ilk tablet modeli olacak.

Not: Görsel temsilidir ancak olasıdır. Tasarım yüzde 90 ihtimalle böyle olacak.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın