reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Formula 1 Türkiye

Resmi açıklama geldi; 2021 Formula 1 Türkiye yarışı yapılacak

Türkiye’deki F1 fanlarının merakla beklediği 2021 Formula 1 Türkiye yarışı iptal edilmişti. Ancak bu durum değişti. Yarış olacak.

Hatırlarsınız 2021 Formula 1 Türkiye yarışı direkt olarak iptal edilen Kanada GP’sinin yerini alacaktı. Yarış tam olarak 11-13 Haziran tarihlerinde düzenlenecek ve Covid-19 nedeniyle seyirci olmadan yapılacaktı.

Ancak daha sonra İngiltere, Türkiye’yi gelişlerde 10 gün otelde karantina zorunluluğu uygulanan “kırmızı listeye” dahil etti. Bunun üzerine de takımların etkisiyle bu yarış resmi olarak iptal edildi.

Fakat kısa süre önce Formula 1’den aşağıdaki paylaşım geldi ve Türkiye yarışının yeniden takvime alınacağı açıklandı. Buna göre merakla beklenmeye başlanan yarış 1-3 Ekim tarihleri arasında yapılacak ve takvimden çıkarılan Singapur Grand Prix’sinin yerini alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Formula 1 2020 Türkiye GP harika geçmişti

Hatırlarsınız yarış yenilenen asfalt ve ciddi yağmurun etkisiyle inanılmaz kaygan bir zeminde geçmişti.

Birçok pilotun çekiş bulmakta zorlandığı yarışı Mercedes-AMG pilotu Lewis Hamilton kazanmıştı.

2021 Türkiye GP’sinin de harika geçeceğine eminiz. Çünkü takip edenlerin bildiği üzere 2021 sezonu şimdilik harika gidiyor.

Şampiyonanın üstü bu yıl direkt olarak Lewis Hamilton ve Redbull pilotu Max Verstappen arasında geçiyor ve bu da keyif veriyor. İkili arasındaki keyifli rekabetin Türkiye GP’sine kadar devam etmesini umut ediyoruz.

İlginizi Çekebilir

Google Earth için büyük güncelleme yapıldı