reklamı kapat

POPÜLER

Formula 1 Türkiye

İddia gerçek oldu: “2021 Formula 1 Türkiye yarışı iptal edildi”

Türkiye’deki F1 fanlarının merakla beklediği 2021 Formula 1 Türkiye yarışı iptal edildi. Bu konudaki üzücü iddia gerçek çıktı.

Formula 1 resmi Twitter hesabı tarafından geçtiğimiz haftalarda harika bir haber gelmiş ve 2021 F1 takviminde Türkiye’nin yer alacağı aktarılmıştı. Türkiye GP’si direkt olarak iptal edilen Kanada GP’sinin yerini alacaktı.

Yarış tam olarak 11-13 Haziran tarihlerinde düzenlenecek ve büyük ihtimalle de Covid-19 nedeniyle seyirci olmadan yapılacaktı.

Ancak geçtiğimiz hafta İngiltere, Türkiye’yi gelişlerde 10 gün otelde karantina zorunluluğu uygulanan “kırmızı listeye” dahil etti. Bunun üzerine de takımların adımları üstünden yarışın iptal olacağı yönünde söylentiler çıkmaya başladı.

İşte bu üzücü haber dakikalar önce Formula 1 tarafından resmi olarak aşağıdaki açıklama ile duyuruldu. Beklendiği gibi açıklama cuma günü geldi.

Bu arada Türkiye’nin çıkmasıyla Fransa yarışı erkene çekildi, Avusturya’da ise çifte yarış yapılacağı açıklandı.

Konu hakkında Formula 1 Başkanı Stefano Domenicali, “Hepimiz Türkiye’de yarışmayı dört gözle bekliyoruz, ancak uygulanan seyahat kısıtlamaları nedeniyle haziran ayında Intercity İstanbul Park’ta olamayacağız. Fransa’daki yarışı öne çektik, Avusturya’da iki yarış gerçekleşecek” dedi.

Vural Ak ise “Intercity İstanbul Park olarak yarışın önümüzdeki aylar içerisinde uygun bir tarihte gerçekleşmesi konusunda çalışmalarımız devam ediyor.” açıklamasında bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Formula 1 2020 Türkiye GP harika geçmişti

Hatırlarsınız yarış yenilenen asfalt ve ciddi yağmurun etkisiyle inanılmaz kaygan bir zeminde geçmişti.

Birçok pilotun çekiş bulmakta zorlandığı yarışı Mercedes-AMG pilotu Lewis Hamilton kazanmıştı.

2021 Türkiye GP’sinin de harika geçeceğine emindik. Çünkü takip edenlerin bildiği üzere 2021 sezonu şimdilik harika gidiyor.

Şampiyonanın üstü bu yıl direkt olarak Lewis Hamilton ve Redbull pilotu Max Verstappen arasında geçiyor ve bu da keyif veriyor.

İkili arasındaki keyifli rekabetin Türkiye GP’sine kadar devam etmesini umut ediyorduk. Ancak bu böyle olmadı.

İlginizi Çekebilir

Google Earth için büyük güncelleme yapıldı