reklamı kapat

POPÜLER

Formula 1

Rusya’nın Ukrayna işgali üstüne Formula 1 Rusya yarışı iptal edildi

Rusya’nın Ukrayna işgali üstüne büyük tepki toplayan konuda bir adım atıldı ve Formula 1 Rusya yarışı iptal edildi.

Rusya’nın Ukrayna işgali üzücü ve korkutucu şekilde devam ediyor. Bu şartlar altında Formula 1 Rusya yarışı da yapılmayacak. Devam eden İspanya merkezli 2022 F1 testleri kapsamında birçok yarış pilotu savaşta olan bir ülkede yarış düzenlenmesini doğru bulmadıklarını aktarmış, kişisel olarak yarışa katılmak istemediklerini belirtmişti. Bunun üstüne FIA yönetimi doğru bir adım attı ve Rusya’nın Ukrayna işgali üstüne Formula 1 Rusya yarışı iptal edildi. Bu şartlar altında yarışın düzenlenmesi imkânsız açıklaması yapılıyor.

Rusya’daki yarışın iptal edilmesini sadece F1 takımları ve pilotlar değil, seyirciler de istemişti. Bu konuda Haas F1 takımı da bir adım atmıştı. ABD merkezli takım, olaylar sonrasında Rus sponsorunu aracı üzerinden kaldırmıştı.

Bu arada kesin değil ancak iptal edilen Rusya yarışının yerine Türkiye gelebilir. Henüz bu konuda bir açıklama yer almıyor fakat beklenti bulunuyor. Türkiye geçtiğimiz yıllarda da takvime bir yedek olarak giriş yapmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Formula 1 serisi bu yıl yeni nesil araçlara geçiş yapıyor. Şimdiye kadar tanıtılan tüm araçlara ve bu yeni nesil araçların ne tarz farklar taşıdığına buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz.

Formula 1 Rusya yarışı için alınan iptal kararı yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca