reklamı kapat

POPÜLER

Ukrayna kripto para

Ukrayna, kripto para birimlerini yasal hale getirdi

Rusya işgali altında olan Ukrayna kripto para üzerinden büyük bir destek topladı ve bunun üstüne kripto para birimlerini yasal hale getirdi.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali maalesef halen sürüyor ve saldırılar nedeniyle Ukrayna ciddi bir zorluk içerisinde bulunuyor. Bu zorluklar elbette maddi tarafta da sürüyor ve bunun için ülke haftalardır kripto para üzerinden yardım topluyor. En son duyduğumuzda Ukrayna kripto para yardımları üzerinden 14 milyon dolardan fazla para toplamıştı. Yardım etmek isteyenler için kripto para bağış hesaplarını Twitter üzerinden herkese açık olarak paylaşan ülke, 14 milyon doların üstüne 18 binden fazla kişinin katkısıyla ulaştıklarını belirtmişti

Bunun üzerine bir adım atan Başkan Volodymyr Zelenskyy, bugün bir yasa tasarısını imzaladı ve böylelikle kripto para birimlerinin ülke içerisindeki kullanımı tamamen yasal hale getirdi. Yasal adım sonrasında Ukrayna’daki bankalar kripto para firmaları için hesap açabilecek ve mevcut dijital para birimleri devlet tarafından korunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elde ettiği kripto paraları dış askeri güç yardımlarını finanse etmek yanında birçok farklı ihtiyaç için aktif olarak kullanmaya başlayan ülke, şu an çok zor durumda bulunuyor ve Rusya’nın işgali sürdüğü için gelecek de pek parlak görünmüyor. Yaşanan işgal nedeniyle Ukrayna vatandaşlarının büyük bölümü evlerini terk etmek zorunda kaldı.

Ukrayna kripto para hamlesi yanında bu da ilginizi çekebilir: OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti