reklamı kapat

POPÜLER

bitcoin kripto para Rusya - Ukrayna savaşı

Rusya – Ukrayna savaşı kripto para birimlerini de olumsuz etkiledi

Maalesef bugün artık resmi olarak başlayan Rusya – Ukrayna savaşı kripto para borsalarını da olumsuz etkiledi.

Advertisement

Rusya – Ukrayna savaşı şu an üzücü şekilde devam ediyor ve bu konuda sürpriz olmayacağı üzere hiç güzel haberler gelmiyor. Kimsenin istemediği savaş ortamı bizim “içeriksel odak noktamız” olan bazı alanları da olumsuz etkiliyor. Yaşanan gelişmeler nedeniyle normal borsalar yanında kripto para birimleri de ciddi değer kaybına uğramış durumda. Örneğin alanın lideri bitcoin, son 24 saat içerisinde yüzde 9, son 7 gün içerisinde ise tam yüzde 19 değer kaybı yaşadı. Şu an bitcoin 35 bin dolar bandında geziyor.

Alanın ikinci en büyük kripto para birimi ethereum da Rusya – Ukrayna savaşı ile düşüş görüyor. Son 7 günde yüzde 23, son 24 saate ise yüzde 12 değer kaybeden ethereum, şu an 2.300 dolar bandında geziyor. Bu düşüşlerin diğer kripto paralar ile birlikte önümüzdeki günlerde de devam etmesi bekleniyor.

Yaşanan bu savaşın bir an önce bitirilmesini ve özellikle sivillere zarar gelmemesini temenni ediyoruz. Ülkelerin günümüzde diplomatik yollardan sapmaması gerekiyor. Savaşın kimseye ama kimseye bir faydası olmuyor. Aynı şekilde savaşların hiçbir zaman bir galibi de olmuyor. Taraflar her zaman büyük kayıplar yaşıyor.

Rusya – Ukrayna savaşı üzerken, bu içerik ilginizi çekebilir: La Casa de Papel: Kore için çıkan tanıtım videosu