reklamı kapat

POPÜLER

Formula 1 Türkiye

Üzücü iddia: “2021 Formula 1 Türkiye yarışı iptal edildi” [Güncellendi]

Türkiye’deki F1 fanlarının merakla beklediği 2021 Formula 1 Türkiye yarışı iptal edilmiş olabilir. Bu konuda üzücü bir iddia gündemde.

Formula 1 resmi Twitter hesabı tarafından geçtiğimiz haftalarda harika bir haber gelmiş ve 2021 F1 takviminde Türkiye’nin yer alacağı aktarılmıştı. Türkiye GP’si direkt olarak iptal edilen Kanada GP’sinin yerini alacaktı.

Yarış tam olarak 11-13 Haziran tarihlerinde düzenlenecek ve büyük ihtimalle de Covid-19 nedeniyle seyirci olmadan yapılacaktı.

Ancak kısa süre önce İngiltere, Türkiye’yi gelişlerde 10 gün otelde karantina zorunluluğu uygulanan “kırmızı listeye” dahil etti. Bunun üzerine de takımların adımları üstünden yarışın iptal olacağı yönünde söylentiler çıkmaya başladı.

Kısa süre önce ise bu konuda somut bir bilgi geldi. Twitter’dan bir açıklama yapan gazeteci Noemí de Miguel, Türkiye yarışı mevcut takvimden çıkarıldı dedi.

Şimdilik bu konuda Formula 1’den gelme resmi bir açıklama yok. Ancak bunun da yakında gelmesi bekleniyor. Türkiye’nin yerine başka bir pist seçilip seçilmeyeceğini de zaman gösterecek.

Güncelleme: Konu hakkında S Sport’tan bir açıklama geldi. Bu iddia gerçek olmuş gibi görünüyor. Bu arada 2021 Şampiyonlar Ligi finali de İstanbul’da yapılmayacak. Covid-19’un etkisini artırması sonucu iki büyük etkinlik elimizden kaydı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Formula 1 2020 Türkiye GP harika geçmişti

Hatırlarsınız yarış yenilenen asfalt ve ciddi yağmurun etkisiyle inanılmaz kaygan bir zeminde geçmişti.

Birçok pilotun çekiş bulmakta zorlandığı yarışı Mercedes-AMG pilotu Lewis Hamilton kazanmıştı.

2021 Türkiye GP’sinin de harika geçeceğine emindik. Çünkü takip edenlerin bildiği üzere 2021 sezonu şimdilik harika gidiyor.

Şampiyonanın üstü bu yıl direkt olarak Lewis Hamilton ve Redbull pilotu Max Verstappen arasında geçiyor ve bu da keyif veriyor.

İkili arasındaki keyifli rekabetin Türkiye GP’sine kadar devam etmesini umut ediyorduk. Ancak bu böyle olmayacak gibi duruyor…

İlginizi Çekebilir

Google Earth için büyük güncelleme yapıldı