reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Watch 4

Samsung Galaxy Watch 4 için kan şekeri beklentisi rafa kalktı

Samsung Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch Active 4 için bir kan şekeri ölçecekler beklentisi bulunuyordu. Ancak bu rafa kaldırıldı.

Samsung Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch Active 4, sağlam bir kaynağa göre kan şekeri ölçümü yapamayacak. Bu daha önce olacak deniyor ve bu da kişileri sevindiriyordu.

Yakında resmen tanıtılması beklenen saatler, sağlık konusunda sadece mevcut altyapıları destekleyecek. Yani kullanıcılara yine EKG, nabız, uyku / stres takibi gibi ölçümler sunulacak.

Bu arada yeni akıllı saatler Tizen değil artık kesin olarak Google’ın WearOS işletim sistemi üzerine kurulacak.

Yuvarlak yapılı modellerden Galaxy Watch 4, 42 mm ve 46 mm gövde boyutlarına sahip olacak. Galaxy Watch Active 4 ise 40 mm ve 42 mm boyutlarda alınabilecek. Modeller için LTE’li sürümler de sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Watch 4 için en büyük beklenti böylelikle suya düşmüş oldu

Kan şekeri konusunda Apple da çalışıyor. Apple’ın hatta bu konuda direkt olarak İngiltere merkezli bir firma ile son iki yıldır ortaklık kurduğu aktarılıyor.

Bu firmanın adı tam olarak Rockley Photonics. Bu firma belirtildiği kadarıyla kan şekeri ölçümü özelinde gelişmiş sensörler geliştiriyor.

Rockley Photonics’in kan basıncı yani tansiyon ve kandaki alkol oranını belirleme konusunda sensörler geliştirdiği de söyleniyor.

Bu açıdan gelecek Apple Watch modelleri sağlık konusunda çok ama çok daha güçlü olacak gibi duruyor. Ancak bunun için de daha çok beklememiz gerekecek.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın