reklamı kapat

POPÜLER

Audi Q4 e-tron elektrikli otomobil

Audi Q4 e-tron konseptinin resmi tasarım taslakları

2021 yılının başında sunulmaya hazırlanan Audi Q4 e-tron adındaki yeni kompakt SUV modelinin nasıl görüneceği hakkında fikir veren taslak tasarımlar yayınladı.

Audi’nin baş tasarımcısı Andreas Mindt, küçük bir elektrikli SUV geliştirilmesine onay verildiğini dile getirmişti. O dönemlerde bir ön tanıtım görüntüsü yayınlanmış olsa da, Alman üretici Audi Q4 e-tron adını verdiği elektrikli otomobil konseptinin taslaklarını kısa bir süre önce paylaştı. Andreas Mindt yeni elektrikli otomobil modelinin Volkswagen Grubu’nun MEB platformu üzerine geliştirileceğini dile getirmişti. Yani Q4 e-tron söz konusu yeni platform üzerine geliştirilen ilk Audi modeli olacak. Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılması planlanan konseptin seri üretim versiyonunun ise önümüzdeki yıl hazır olacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Kompakt SUV segmentine yakın gelecekte çok sayıda elektrikli model dahil olacak. Özellikle premium markalar arasında bu konuda ciddi bir rekabet yaşanacak gibi görünüyor. Q4 e-tron da gelecekte Mercedes-Benz’in elektrikli SUV modeli EQC ile rekabet edecek. Ayrıca Tesla’nın Model 3 platformu üzerine hazırladığı Model Y adındaki yeni elektrikli SUV modelini de e-tron ile benzer zamanlarda tanıtması bekleniyor.

İlgili video

Robert Downey Jr. ile Audi e-tron GT Concept tanıtımı