reklamı kapat

POPÜLER

BMW iNEXT

2021’de geliyor; BMW iNEXT modelinin direksiyonu göründü

Elektrikli ürün gamının yeni temsilcilerinden birisi olacak BMW iNEXT, kendinden sonra gelecekler için de ipucu niteliği taşıyan direksiyonuyla karşımızda.

Yeni nesil elektrikli otomobil oluşumunu mart ayı itibarıyla daha somut hatlarıyla karşımıza çıkaran BMW, kartlarını açmaya devam ediyor. Bu kapsamda elektrikli X3‘ü öncelikli olarak düşünen markanın 2021 planıysa bir diğer SUV modeli iNEXT üzerine. Kamuflajlı olarak ana hatları hakkında bilgi sahibi olduğumuz modelin özellikle kokpitiyle radikal farklılıklara sahip olacağını göstermeye başlayan BMW, bu kez direksiyon simidinin görseliyle karşımıza çıkıyor. i3 ve i8‘de gördüğümüz yapının güncellenmiş dinamiklerini barındırdığını gördüğümüz tasarımda, otonom sürüşe geçiş odaklı felsefenin yansıtıldığına özellikle vurgu yapılıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW iNEXT beklentileri

Resmi kaynakların iNEXT’in direksiyon simidiyle ilgili yaptığı paylaşımda ilginç noktalar da yok değil. Markaya göre, bu yeni direksiyon, sürücünün aracın kontrolünü yeniden alması gereken durumları belirten optik liflerle donatılmış durumda. Konsolu boyu boyunca domine eden ekranla gelecek otomobilin teknik özellikleri ise şu aşamada tahminler üzerinden yürüyor. Yakın dönem planı içerisinde tanıtılacak i4 ile aynı platform üzerine geliştirilecek olan iNEXT’in bu modelle aynı çizgide seyreden performansa sahip olması bekleniyor. Bu da Tek şarj ile 700 kilometre gibi iddialı menzil değeri demek. Konsept olarak geçtiğimiz yıl karşımıza çıkan otomobilin üretime geçiş sürecindeki değişimlerini hep birlikte göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Performansın geleceği; BMW Vision M NEXT