reklamı kapat

POPÜLER

BMW elektrikli otomobil i4 iNext iX3
BMW i4
BMW elektrikli otomobil i4 iNext iX3
BMW elektrikli otomobil i4 iNext iX3
BMW elektrikli otomobil i4 iNext iX3
BMW elektrikli otomobil i4 iNext iX3

Açıklanan teknik detaylar ve fotoğraflar ile BMW’nin geleceği: iX3, i4 ve iNext

Elektrikli otomobil pazarına en erken giriş yapan dev üreticilerden BMW, gelecek ürün gamını da elektrik üzerine kuruyor. Firmadan iX3, i4 ve iNext geliyor.

Gelecekte fosil yakıt kullanan otomobiller yer almıyor. Elektrikli geleceğin en önemli firmalarından birisi olmak isteyen BMW, bu alanda çok ciddi yatırımlar yapıyor. Yine büyük adımlar atan Mercedes-Benz’in gerisinde kalmak istemeyen BMW, şu sıralar sık sık gündemde iX3, i4 ve iNext isimli tamamen elektrikli otomobil modelleriyle geliyor. Kısa süre önce bu modellerin kamuflajlı hallerinden test fotoğrafları paylaşan firma, aynı zamanda bazı teknik bilgiler de veriyor. Burada özellikle BMW i4 hakkında detaylı veriler var. Ailenin en önemli modeli sayılan i4, söylendiği kadarıyla tam 600 km menzile sahip. Bu açıdan birçok rakibini ikiye katlayan otomobil, gerçekten nefes kesiyor. 0’dan 100km/s hıza 4 saniyede çıkabildiği söylenen aracın, 200 km/s hızı rahatlıkla geçebildiği firma tarafından verilen bilgiler arasında yer alıyor. 2021 yılında üretime gireceği belirtilen model, firmanın beşinci jenerasyon eDrive sistemi üzerine kuruluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW kişisel ulaşımın elektrikli geleceğini kuruyor

Firmanın iNext adını verdiği elektrikli SUV modeli de 600 km’den fazla menziliyle öne çıkmayı biliyor. Seviye 3 otonom teknolojisiyle 2021 yılında üretime gireceği belirtilen otomobil, oldukça merak uyandıran versiyonlar arasında bulunuyor. Firmanın önümüzdeki yıl çıkacak SUV model, ise iX3 modeli olacak. 400 km menzil sunacak otomobilin, en çok satan elektrikli araçlardan olacağı tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Lükste son nokta; yeni 7 serisi