reklamı kapat

POPÜLER

Gerçeğinden önce oyuncağı geldi: Sürücüsüz Robocar [Video]

Tamamen otonom yarış serisi hayata hala geçemedi ama firma Hot Wheels ile bir ortaklık yaparak gelecekte kullanılacak tamamen sürücüsüz Robocar oyuncağını, gerçeğinden önce piyasaya sürdü!

Roborace isimli tamamen otonom araçlardan oluşan motorsporları serisi projesine 2016 yılında start verilmiş ve bir sonraki sene hayata geçirilmesi planlanmıştı. Projede bir çok gecikme yaşandı ve günümüzde hala böyle bir etkinlik düzenlenmiyor. Ancak Robocar’ın ardındaki şirket hala DevBot 2.0 aracının testlerine devam ediyor.

Şirket her nasılsa bu testlerin arasında biraz boş vakit bulmuş olacak ki, meşhur oyuncak üreticisi Hot Wheels ile bir iş birliği yapmış. İşbirliği sonucu gerçeğinden önce ortaya çıkan oyuncak Robocar, bilim-kurgu filmlerinden fırlamış gibi duruyor. Oyuncak halinde karşımıza çıkan otomobilin bir kokpiti bulunmadığı gibi şekli de tekerlekli bir böceğe benziyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Roborace heyecan yaratıyor

2016/2017 Formula E şampiyonu Lucas di Grassi önderliğindeki Roborace, geçtiğimiz sene projede önemli değişiklikler yaptığını duyurmuştu. Fotoğrafta gördüğünüz otomobil, videodakinin aksine bir kokpit barındırıyor. Bunun sebebi ise yarışların ilk yarısı gerçek sürücülerle yapılacak, diğer yarısında ise otomobiller tamamen otonom bir şekilde yarışları tamamlayacak.

Roborace’in en erken 2021 yılında hayata geçmesi bekleniyor. Kullanılacak otomobiller ise kokpiti olan DevBot 2.0 ile kokpitsiz oyuncağın bir karışımı olacak diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir

Formula 1’in geleceği