reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3
Tesla Model 3
Tesla Model 3
Tesla Model 3
Tesla Model 3
Tesla Model 3
Tesla Model 3
Tesla Model 3

Avrupa otomobil pazarında Tesla Model 3 darbesi!

Elektrikli otomobil pazarının en önemli araçlarından Tesla Model 3, biliyorsunuz artık Avrupa pazarında da elde edilebiliyor. Araç çok büyük ilgi görmüş durumda.

Tesla Model 3 gerçekten hem firma hem de pazar için çok önemli bir otomobil. Başta çok ciddi üretim ve stok sorunları yaşanan ancak artık tüm bunları geride bırakan otomobil, dediğimiz gibi artık Avrupa pazarında da resmi olarak alınabiliyor. Büyük sayıda stoklar ile Avrupa’ya ayak basan araç, şu an gerçekten çok iyi satıyor. Bir anda Avrupa’nın en çok satan elektrikli otomobili halini alan Tesla Model 3, satış konusunda Mercedes C-Class, Audi A4 ve BMW 3 serisini bile geçmiş durumda. Şimdiye kadar 3.657 adet satılan model, Renault Zoe ve Nissan Leaf’in toplam satış rakamını da geride bırakmış durumda. Avrupa pazarı için “plug-in hybrid” kategorisinde şubat lideri Mitsubishi Outlander olarak görünüyor. Devamında Volvo XC60, BMW 5 serisi ve Kia Niro PHEV yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Tesla Model 3
Tesla Model 3
Tesla Model 3

Tesla Model 3 şu teknik detaylara sahip

Aracın temel versiyonu 0’dan 100 km/s hıza 5.6 saniye seviyesinde çıkıyor. Model S ve Model X’den farklı olarak kokpitinde yatay konumlandırılmış 15 inç ekran taşıyan otomobil, beş kişiyi rahatlıkla taşıyabiliyor. Şirketin ekstra ödeme ile alınan gelişmiş otomatik pilot özelliğiyle donatılabilen Model 3, sadeleştirilmiş iç mekanıyla çok iyi bir görüş açısı veriyor. EPA verilerine göre otomobil, temel versiyonuyla 354 km yol yapabiliyor. Aracın maksimum hızı ise 209 km/s seviyesinde olarak açıklanıyor. Ancak daha güçlü versiyonlar da bulunuyor. Performans paketi 500 km menzil, 260 km/s hız ve 3.2 saniye 0-100 hızlanması getiriyor.

İlgili Video