reklamı kapat

POPÜLER

BMW i4

Adım adım sona doğru; BMW i4 şarj istasyonunda kadrajda

Bu yıl içerisinde seri üretime hazır haliyle karşımıza çıkmasını beklediğimiz BMW i4, test aşamalarının son dönemeçlerinde sokakta boy gösteriyor.

Geçtiğimiz mart ayında konsept formuyla karşımıza çıkarılan BMW i4, iX3 ile birlikte yeni dönemin elektrik gücünde ön saflarda yer almaya hazılanıyor. Yaklaşan tanıtımı öncesinde son test aşamalarından geçirilen otomobil, bu kez şarj dolumu yapılırken kameraların kadrajına takıldı. Marka içerisinde en büyük böbrek ızgara yapısından birisine sahne olacak i4’ün konsepti üzerinden bazı teknik detaylarının son kullanıcıya ulaşacağı parçalar da kendisini hissettiriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW i4 için masada görünen rakamsal veriler

İ4’ün temel özellikleri hakkında en öne çıkan dinamiklerin başında performansı geliyor. Yaklaşık 523 beygir güç üretebilecek bir çift elektrik motoruyla yola çıkacak olan otomobilin yaklaşık 4 saniyede 0’dan 100’e hızlanabilmesi bekleniyor. Şarj noktası da kullanılan kapasiteli bataryalar sayesinde oldukça tatminkar seviyede olacak. Tek bir şarjla yaklaşık 600 kilometre menzile olanadak tanıyan 80 kWh pil paketi buradaki zirve noktanın belirleyicisi konumunda karşımıza çıkıyor. i4’ün yıl sonundan önce gösterilmesi bekleniyor. Modelle ilgili son gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video

BMW X6 tanıtımı