reklamı kapat

POPÜLER

Huawei katlanabilir akıllı telefon

Huawei’nin ilk katlanabilir akıllı telefonu için kötü haber

Katlanabilir akıllı telefon dünyasında bir “ilk modeli tanıtma” yarışı bulunuyor. Burada karşımıza Samsung ve Huawei çıkarken, gelen son bilgiler Samsung’un öne geçtiğini gösteriyor.

Huawei bu aralar katlanabilir akıllı telefon konusunda sık sık gündeme geliyor. Bunun başında şirket CEO’sunun yaptığı açıklama yer alıyor. Richard Yu, katlanabilir telefonları bilgisayarların yerini alacak en iyi cihaz olarak nitelendiriyor. Ayrıca modelin fiyatı hakkında da bazı dedikodular dönüyor. Bazı sağlam kaynaklar ilk Huawei katlanabilir akıllı telefon modelinin en az 1.500 dolardan satılacağını belirtiliyor. Yeni gelen bilgiler ise firma için pek iyi durmuyor. Bildiğimiz kadarıyla firmanın ilk katlanabilir modelininin esnek OLED ekranı Çin merkezli BOE firmasından geliyor. Ancak BOE üretim konusunda bazı sorunlar yaşıyor. Başka ihtiyaçlar nedeniyle esnek OLED ürettiği bölümün yatırım planlarını ertelediği söylenen firma, esnek OLED üretimi konusunda hedeflenen kalite seviyesine ulaşamıyor. Bu yüzden de Huawei’nin “piyasanın ilk katlanabilir akıllı telefon modelini tanıtma” hedefi suya düşmüş gibi görünüyor. Bu konuda kendi esnek OLED ekranlarını üreten Samsung öne geçecek gibi duruyor. Biliyorsunuz firmadan aşağıda detaylandırdığımız Galaxy F modeli geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy F için şunları biliyoruz

Bünyesinde 7 inç ya da 8 inç bir ekran yer alacağı söylenen telefon, “cüzdan” gibi katlanabilecek gibi görünüyor. Prototip sürüm gibi içe doğru katlanan bir ekrana sahip olan telefon, eski kapaklı telefon dönemini hatırlatıyor. 3.000 mAh ya da 6.000 mAh seviyesinde bir katlanabilir pil üzerine kurulacağı iddia edilen telefon, çok merak ediliyor.

İlginizi Çekebilir

İşte böyle modeller geliyor