reklamı kapat

POPÜLER

2018 Honda Civic’in 1,6 litrelik dizel motorlu versiyonun Türkiye fiyatları belli oldu

Merakla beklenen dizel motor seçeneğine kavuşan 2018 Honda Civic, nispeten ulaşılabilir olarak nitelendirebileceğimiz başlangıç fiyatına sahip.

Türkiye pazarı başta olmak üzere son dönemlerde kaportasında yaşanan anlamsız göçüklerle gündeme gelen Honda Civic, markanın yürüttüğü onarım hamlesinin ardından bir nebze de olsa eleştiri oklarından arınmıştı. Standart versiyonunun yanı sıra RS, Si ve Type R olmak üzere zengin versiyonlarla kullanıcılarla buluşan yeni jenerasyonun belki de en çok merak edileni dizel motorun gelişiydi. 2016 yılında gerçekleştirilen tanıtımın ardından nihayet 2018 model yılıyla birlikte aracın dizel motorlu versiyonu Türkiye pazarında satışa sunuluyor. Düzenlenen özel bir etkinlik kapsamında açıklanan fiyatlara göre, dizel bir Civic’e sahip olmak isteyenleri 121.000 TL‘lik başlangıç fiyatı bekliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dizel motorun özellikleri

1,6 litrelik hacme sahip olan i-DTEC dizel motorun teknik verilerine baktığımızda, asfalt üzerinde başarılı bir sürüş dinamiği sunabilme potansiyeline sahip olduğunu görüyoruz. Honda’nın 120 PS güç (4.000 devirde) ve 300 Nm tork değerlerini (2.000 devirde) açıkladığı motorun özellikle tork kısmında alt devirlerde başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Kilometrede 91 gramlık karbon salınımı yapan bu motor, manuel şanzımanla bir araya getirildiğinde 100 kilometrede 3,4 litrelik ortalama tüketim değeri vadediyor. 2018 Honda Civic’in dizel motorlu versiyonunun donanım paketlerine göre açıklanan fiyatlarıysa şu şekilde;

Elegance – 121.000 TL
Executive – 130.000 TL

İlgili video