reklamı kapat

POPÜLER

Honda Civic Sedan Type R

Türkiye’de üretimi başlayan Honda Civic Sedan’ın fiyatı ve çıkış tarihi

Üretimi Türkiye’de gerçekleştirilmeye başlanan Honda’nın en popüler modeli Civic Sedan’ın Türkiye fiyatları belli oldu. Yenilenen Civic Sedan üretim sürecinin ardından ilk olarak 8 Ekim’de galerilerdeki yerini alacak.

10. nesli ile kullanıcıların karşısına çıkan Civic Sedan, Honda’nın İzmit Çayırova’da bulunan fabrikasında üretim bandındaki yerini aldı. Türkiye’de benzinli, LPG’li ve dizel olmak üzere 3 farklı opsiyonda satılacak olan yeni Civic, 8 Ekim 2016‘da satışa sunulacak. Otomobildeki en önemli gelişmelerden bir tanesi de ana konsolunda yer alan 7 inçlik multimedya sisteminin Apple’ın CarPlay ve Google’ın Android Auto sistemlerine de destekleyecek olması.

İlk olarak 1.6 Litrelik benzinli motorla satışa sunulacak yeni Civic Sedan’ın fiyatı 75.000 TL ile 95.000 TL aralığında. Fiyat yelpazesi, kullanıcıların tercih edecekleri donanım seviyesi ve şanzıman türüne göre değişiklik gösterecek. 2017 Civic Sedan’ın fabrika çıkışlı LPG‘li versiyonu ise 81.000 TL‘den satışa sunulacak.

Marka yetkilileri yakın geçmişte Civic’in dizel motor opsiyonuna da kavuşacağının altını çizmişti. Lakin kullanıcıların dizel motorlu Civic ile buluşması için biraz daha beklemesi gerekiyor. Yeni Civic Sedan’ın dizel motor kombinasyonunun 2018‘in ilk çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor. İlerleyen zamanda modelin bir de RS seçeneğinin sunulması gündemde. Bu versiyonda turbo beslemeli 1.5 Litre’lik motor görev yapacak. Honda bu motordan ise 174 beygirlik güç elde ediyor. Elbette ki konu Honda ve özellikle Civic olunca akıllara bir de Type R geliyor. Honda 2017 Civic Sedan Type R ile ilgili henüz bir açıklama yapmasa da 2017‘nin son çeyreği kilit bir dönem olabilir.

Haberde kullanılan ana görsel test sırasında kamuflajlı bir şekilde yakalanan Civic Sedan Type R’ın render çalışmasıdır.