reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Internet Browser

Tüm cihazlara açık “Samsung Internet Browser” için önemli güncelleme

Samsung‘un üzerinde uzun süredir çalıştığı ve geçtiğimiz dönemde tüm cihazlara açtığı beğenilen tarayıcısı “Samsung Internet Browser”, önemli bir güncelleme aldı.

Samsung Internet Browser, halen “Beta” takısıyla karşımızda bulunuyor ve Android 5.0 üzeri tüm akıllı telefonlara yüklenebiliyor. Kısa süre önce yayımlanan 7.2 sürümü ise genel olarak önemli yenilikleri beraberinde getiriyor. İlk olarak tarayıcı yenilenen altyapısıyla Chromium M59‘a geçiş yapıyor. Bu doğrultuda Web Assembly, Intersection Observer ve WebGL2 destekleri gelirken, bunlar kullanıcıya daha hızlı ve performanslı tarayıcı deneyimi sunuyor. Yeni sürümle gelen en önemli özellik ise güvenlik tarafında karşımıza çıkıyor. URL tabanlı yeni bir sistem getiren tarayıcı, artık girilen sitede zararlı aktivite varsa kullanıcıları uyarıyor. Böylelikle mobilde karşınıza çıkabilecek birçok sorunu bitiren tarayıcı, veri tabanını sürekli olarak büyütüyor. Bu da sayfalar kapatılana kadar güvende kalmanız anlamına geliyor. Arayüzünde bazı yenilikler yapıldığı da söylenen Samsung Internet Browser, 1 GB ve altı RAM’e sahip cihazlara özel bir sekme sayfası da getiriyor. Böylece RAM’in kısa sürede dolması engelleniyor.

Samsung Internet Browser

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Internet Browser diğer özellikleriyle de fark yaratıyor

Şirketin sanal gerçeklik başlığı Gear VR’a tam destek veren uygulama, can sıkan reklam takibini engelleyen özelliğiyle da öne çıkıyor. Bu özellik aktif edildiği zaman sayfalar bilgilerinizi takip edemiyor ve böylece gizli gezinme yapılabiliyor. Apple’ın Safari içerisinde de kullandığı sistem, baktığınız bir ürün üzerinden her yerde aynı reklamı görmenizi de engelliyor. Tarayıcı buna ek olarak gece kullanımlarına özel Night ve High Contrast modlarını da taşıyor. Bu modlar ekranı karartarak gece çok daha rahat okunabilir hale getirebiliyor. Uygulamaya ücretsiz olarak aşağıdan ulaşabilirsiniz.