reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 Plus vs iPhone X

Samsung Galaxy S9 Plus ve iPhone X hız testinde karşı karşıya [Video]

Samsung’un çift arka kamerasıyla fark yaratan yeni akıllı telefonu Samsung Galaxy S9 Plus, bu sefer EverythingApplePro kanalı tarafından hız testine tabi tutuldu. Bu sefer telefonun karşısına en büyük rakip Apple iPhone X çıktı.

Telefonları gündelik kullanıma göre test eden EverythingApplePro, dediğimiz gibi bu sefer Samsung Galaxy S9 Plus ve Apple iPhone X modellerini masaya yatırdı. Gerçekleştirilen uygulama açma testlerinin ilk bölümünü çok ufak bir farklı iPhone X kazanıyor. Özellikle A11 Bionic işlemcisiyle 4K video çıkartma konusunda öne çıkan telefon, yine de arayı çok açamamış görünüyor. İkinci bölümün galibi ise açık ara farklı Galaxy S9 Plus oluyor. Burada 6 GB RAM‘e sahip olan telefon, 3 GB RAM’li iPhone X‘u adeta bitirmiş görünüyor. Bu da özellikle yoğun gündelik kullanımda büyük bir fark anlamına geliyor. Apple’ın RAM konusunda tutucu yapısı tüm yazılımsal optimizasyonlara rağmen artık telefonlarının ciddi anlamda geride kalmasına neden oluyor. Bu da elbette 999 dolarlık bir telefon için oldukça can sıkıcı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S9 Plus ve iPhone X

Testlerin ikinci bölümünde açılış testi de yapılıyor. Burada iPhone X farkı az da olsa daha hızlı açılıyor. Yan yana uygulama açma konusunda ise iki telefonun benzer performansı gösterdiği görülüyor. Uygulamaya bağlı olarak bazı farklar görünüyor ancak genel kullanımda büyük bir fark bulunmuyor. Yukarıda da değindiğimiz üzere büyük fark üst üste uygulama kullanımlarından kendisini gösteriyor.

Video