reklamı kapat

POPÜLER

Arazide daha yetenekli; 2019 Honda Passport ve öne çıkan özellikleri [Video]

Arazi dinamikleriyle Amerika pazarındaki kullanıcıların karşınıza çıkacak olan 2019 Honda Passport, teknik olarak elde ettiği değişimlerle dikkat çekiyor.

Kısa süre önce yeni CR-V ile Türkiye’deki kullanıcıların karşısına çıkan Honda, Los Angeles Otomobil Fuarı’yla birlikte Amerika pazarındaki hamlelerini meraklılarıyla buluşturuyor. Ridgeline ile birlikte bölgedeki önemli temsilcilerinden birisi olan Passport‘u 2019 model yılıyla güncelleyen marka, rotasını daha fazla araziye çevirenleri merkeze alıyor. Güncellemelerle birlikte çamurluk ve tampon gibi temel gövde bölümlerinde daha fazla plastik odaklı bölümlerin gözlemlendiği Passport, 20 inçlik jant setiyle birlikte yerden yükseklik konusunda da bir adım ileriye götürülüyor. 2019 Honda Passport kaputunun altındaysa 3,5 litre hacmindeki altı silindirli motorla birlikte gelecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan özellikler

Passport’un ilk olarak paylaşılan rakamsal verilerine yakından bakalım. Dört silindirli motor seçeneğiyle ilgili henüz net bir bilginin paylaşılmadığı araçta standart olarak V6’yı göreceğiz. Bu motor yaklaşık 280 beygir güç ve 355 Nm’lik tork değerleriyle kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Bu değerler dört tekerlekten çekişli altyapı ve 9 ileri otomatik şanzıman kombinasyonu üzerinden yere aktarılıyor. Yeri gelmişken Passport’un 4×4 sisteminden de bahsetmek gerekiyor. Tork iletim teknolojisi tabanlı olarak hizmet veren bu yapı yüzde 70‘lik tork değerini arka tekerleklere aktarabilecek nitelikte. Buna araç içerisinde sunulan Kar, Çamur ve Kum gibi sürüş modlarının kombinasyonu da eşlik ediyor. Sınıfının en iyi bagaj hacmi ve iç yaşam alanı iddiasında olan Passport; 8 inçlik multimedya ekran, kör nokta uyarı sistem, çok açılı geri görüş kamerası ve otonom sürüş destekli asistanlarıyla önümüzdeki yıldan itibaren satışa sunulacak.