reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 8.1

Nokia 8.1 modelinin en önemli detayı belli oldu

Kısa süre önce Geekbench’e dahi giriş yapan Nokia 8.1, oldukça merak ediliyor. Modelin resmi lansman tarihi de artık karşımızda bulunuyor.

Nokia X7‘nin uluslararası versiyonu olarak geçen Nokia 8.1, merak edilen cihazlar arasında yer alıyor. Daha önce aralık ayı içerisinde tanıtılacağı söylenen model, artık kesin olarak 10 Aralık tarihinde lanse ediliyor. Hindistan’dan düzenlenecek bir etkinlikte tanıtılacak modelin, global olarak da satılacağı belirtiliyor. Firmadan alışık olduğumuz bir tasarımı bulunan telefon, maalesef bir çentik taşıyor. Çentik kullanımını 2019’daki yeni modellerinde bırakacağı belirtilen firma, yeni modeliyle orta seviyede ciddi bir rekabete hazırlanıyor. Bu modelin Türkiye’de de satılacağı konuşuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 8.1 hangi teknik detaylarla geliyor?

Akıllı telefon gücünü Snapdragon 710 işlemciden alıyor. 4 GB RAM / 64 GB depolama ve 6 GB RAM / 128 GB depolama seçenekleri sunulan telefon, Android One programında yer alıyor. Kutusundan Android 9.0 Pie ile çıkacak telefonun, 3.500 mAh kapasitesinde bir pili bulunuyor. Arkasında 12 megapiksel + 13 megapiksel ZEISS imzalı kamera sistemi yer alan telefon, önünde ise 20 megapiksel kamera taşıyor. Modelin global pazara da çıkacağı söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

En yeni kızaklı modellerden Xiaomi Mi Mix 3