reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Nokia 8.1

Nokia 8.1 Geekbench sonucu ortaya çıktı

HMD Global’in gündemi meşgul eden yeni modellerinden Nokia 8.1, bu sefer Geekbench üzerinde göründü. İşte modelin sunduğu performans;

Geçtiğimiz gün teknik detayları ve tasarımı ortaya çıkan Nokia 8.1, dediğimiz gibi bu sefer Geekbench üzerinde karşımıza çıktı. Teste beklendiği gibi Snapdragon 710 işlemci ile giren telefon, tek çekirdekten 1.820 puan, çok çekirdekten ise 5,766 puan alıyor. Bu açından üst düzey bir Android deneyimi sunmaya hazırlanan telefon, maalesef çentikli bir tasarım üzerine kuruluyor. Çentiği oldukça geniş olan model, parmak izi sensörünü ise arkasında taşıyor. Firmadan alıştığımız bir gövde çizgisine sahip model, genel olarak şık görünüyor. Telefonun resmi olarak aralık ayı içerisinde tanıtılacağı belirtiliyor. Global olarak satılacağı belirtilen Nokia 8.1, firmanın çentikli yapıdaki son modeli olabilir deniyor. Gelen bilgiler doğruysa gelecek Nokia modellerinden çentik kalkıyor. Firma eleştirilere kulak veriyor deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 8.1 için ortaya çıkan diğer detaylar ise şöyle

4 GB RAM / 64 GB depolama ve 6 GB RAM / 128 GB depolama seçenekleri sunulan telefon, Android One programında yer alıyor. Kutusundan Android 9.0 Pie ile çıkacak telefonun, 3.500 mAh kapasitesinde bir pili bulunuyor. Arkasında 12 megapiksel + 13 megapiksel ZEISS imzalı kamera sistemi yer alan telefon, önünde ise 20 megapiksel kamera taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Göz alıcı kızaklı telefon Xiaomi Mi Mix 3