reklamı kapat

POPÜLER

Honda Passport8

Karşınızda tüm ihtişamı ile 2019 Honda Passport [Video]

Japon otomobil üreticisi Honda, SUV dünyasındaki iddiasını sürdürmeye devam ediyor. İşte karşınızda 2019 Honda Passport ve tüm özellikleri.

İlk olarak 1993 yılında üretilen Honda Passport, o dönemlerde Isuzu Rodeo üzerine geliştirilmiş bir modeldi. Ardından gelen ikinci jenerasyonda da Isuzu iş birliği sürdürüldü. Anlaşma dahilinde Honda alt yapısı ile üretilen binek araçlar Isuzu’ya çevriliyordu. Bununla beraber Isuzu da Honda’ya daha büyük sınıf araçlar konusunda alt yapı desteği sağlıyordu. Büyüyen SUV pazarına girmek isteyen Honda, Isuzu iş birliğinden de faydalanarak Passport’u piyasaya sürmüştü. Geçmişinin aksine yeni Honda Passport, tamamen Honda’nın ellerinde üretilecek. Üretim tesisleri ise Amerika Birleşik Devletler’nin Alabama’da. İlk olarak 2018 Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtılan üçüncü jenerasyon Passport’un detaylarını hep beraber inceleyelim.

honda Passport
Honda Passport8
Honda Passport7
honda Passport4
Honda Passport6
Honda Passport5

2019 Honda Passport ihtiyaç olduğunda dört çeker olabiliyor

Honda Passport yapısı gereği CR-V ile Pilot modelleri arasında konumlandırılıyor. Hali hazırda ülkemizde de satılan CR-V, Honda’nın SUV ailesinin küçük sayılabilecek üyerinden biri. Pilot ise büyük boyutları ve 7 koltuğu ile listenin en büyüğü olarak görülüyor. Bu konumlandırma kaputun altına da yansımış. 2019 Honda Passport 3.5 litrelik V6 bir motor sunuyor. 284 beygir güç üreten bu motor, 9 ileri otomatik şanzıman ile kombine edilmiş. Model günlük kullanımda önden çekiş olarak hizmet veriyor. Ancak diğer Honda modellerinden de görmeye alıştığımız akıllı bir dört çeker sistemi Passport’ta da mevcut. i-VTM4 adı verilen sistem ihtiyaç duyulduğunda arka tekerleklere de güç veriyor. Sistem aktarılan gücü bağımsız ve değişken olarak tekerleklere sunuyor. Bu sistemle uyumlu çalışan dört sürüş modu olduğunu da hatırlatalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

honda Passport3
honda Passport1
honda Passport2

Zengin donanım

İç mekanında CR-V’den daha geniş bir alan sunan model neredeyse Pilot’un seviyesine ulaşmış. 1160 litrelik bagaj hacmi koltuklar yatırıldığında ise 2250 litreye kadar yükseliyor. 2019 Honda Passport, standart olarak Apple CarPlay ve Android Auto donanımlarını sunuyor. Standart olarak sunulan bir diğer önemli donanım ise Honda Sensing. Bu donanım acil durum freni, şerit takip asistanı ve çarpışma uyarıcısı gibi teknolojiler sunuyor. Ekran büyüklükleri ise donanım seviyesine bağlı olarak değişiyor. En yüksek donanımlı versiyonunda 8 inçlik bir ekran sunan modelin ses sistemi de buna göre değişiyor. Fiyatı henüz açıklanmayan 2019 Honda Passport’un Türkiye’ye gelmesi beklenmiyor.

İLGİLİ HABERLER