reklamı kapat

POPÜLER

Sürüş ve karaktere hissedilir etki; karşınızda 2019 Honda HR-V Sport

Önümüzdeki yıldan itibaren satışa sunulacak olan 2019 Honda HR-V Sport, üzerinde barındırdıklarıyla sadece bir donanım paketi olmanın ötesine geçirilmiş durumda.

Los Angeles Otomobil Fuarı kapsamında Amerika pazarı için bir hayli önem arz eden 2019 Passport‘u tanıtan Honda, Avrupa pazarı için de çalışmalarını kademeli olarak karşımıza çıkartmaya devam ediyor: Şu sıralar ilk elektrikli modeli olarak Uzak Doğu pazarı için merkeze aldığı HR-V ile de gündemde olan marka, şimdi de bu modele eklediği yeni versiyonla karşımızda. Kaputunun altında Civic ailesinden hatırladığımız 1,5 litrelik turbo benzinli makineyi barındıracak olan 2019 Honda HR-V Sport, adından da anlaşılabileceği üzere karakter olarak biraz daha performans hissiyata sahip. Görünümüm yanında sürüş iyileştirilen sürüş dinamikleriyle de bu hissiyatı destekleceği açıklanan aracın teknik bilgileri ise şimdilik tamamen netlik kazanmış değil.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan parçalar

2019 Honda HR-V Sport ile standart versiyonları birbirinden ayıran temel bileşenlere baktığımızda ilk olarak gözümüzdeye yöneliyor. Standart olarak 18 inçlik özel tasarım bir jant setiyle gelen modelde; daha sportif bir ön tampon, siyah renk ızgara paneli, çift egzoz çıkışları ve siyah renk aynalar ilk aşamada fark yaratanlar arasında. Kokpit bölümünde bizleri bu sportifliği destekleyici nitelikte yeni koltuklarla karşılayan HR-V’de kırmızı renk tercihinin de yerinde bir hamle olduğu söylenebilir. Aracın öne çıkan teknik parçaları arasında şasi ve süspansiyon bölümünün ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Sport rozetini sadece bir görünümden öteye taşıyacak olan bu değişimlerle birlikte, kullanıcıları viraj başta olmak üzere fark sürüş koşullarında hissedilir iyileştirmelerin beklediği söyleniyor. Bununla birlikte Sport versiyonuna özel elektrik temelli değişken karakterli direksiyon sistemine yer veren Honda, geri tepki konusunda da bir adım ilerisini vadediyor. 180 beygirlik güç değerini standart olarak 6 ileri manuel şanzımanla yere aktaracak Honda HR-V Sport’un mayıs ayından itibaren kademeli olarak Avrupa pazarına sunulması bekleniyor.

İlgili video

Honda Passport