reklamı kapat

POPÜLER

Fujifilm

Fujifilm’in -10 derece soğukta dahi çalışabilen yeni orta format lens: GF 250 mm F4 R LM OIS WR

Fujifilm, en üst kaliteyi arayanlar için geçtiğimiz şubat ayında iki yeni sinema objektifi tanıtmıştı. Fujinon MKX 18-55mm T2.9 ve MKX 50-135mm T2.9 olarak adlandırılan lensler şirketin X-mount aynasız sistemli makine kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor.

Fotoğraf çekimi haricinde video çekim için de uygun olan objektifler sınıfındaki daha büyük sinema lensleriyle aynı optik performansa ve kullanılabilirliğe sahip. Arka plan bulanıklaştırması olarak tabir edebileceğimiz bokeh efektine de imkan tanıyan objektifler kolay kullanım olanağı sağlayan bir dizi özellik sunuyor.

Fujifilm tanıttığı bu lenslerin ardından şimdi de orta formattaki en uzun telefoto lensini görücüye çıkardı. Şirketin 250mm F4 R LM OIS WR olarak adlandırdığı lens, 1,4x tele dönüştürücülerle daha da genişletileibliyor. 1 adet lineer odak motorunu bünyesinde barındıran lenste 5 duraklı görüntü sabitleme sistemi bulunuyor. Maksimum büyütme oranı 0,22x, minimum odak uzaklığı 1,4 m olan lens magnezyum alaşımlı gövdesiyle darbelere karşı dayanıklı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fujifilm’in yeni orta format lensi ne zaman satışa sunulacak?

-10 derece soğukta dahi çalışabilen lens mayıs ayının sonunda 3,299 dolardan satışa sunulacak. Kullanıcılar 1,4x tele dönüştürücüye satın alması durumunda ekstradan yaklaşık 850 doları gözden çıkarması gerekecek.