reklamı kapat

POPÜLER

Fujifilm

Fujifilm’den profesyonellere yeni telefoto lens: Fujinon XF 200mm F2

Fujifilm, yeni telefoto lensi Fujinon XF 200mm F2’yi görücüye çıkarttı. XF lens serisindeki ilk süper hızlı telefoto lensi olma özelliğini taşıyan Fujinon XF 200mm F2, 305 mm (35 mm formatı) eşdeğer bir odak uzaklığı sunuyor.

Bokeh olarak tabir edeceğimiz iyi bir arka plan bulanıklaştırması vadeden lens aynı zamanda iyi bir görüntü netliğine de sahip. Spor ve vahşi yaşam için ideal bir lens olan Fujinon XF 200mm F2, 19 element ve 14 gruplu bir tasarıma sahip. Objektif ayrıca, odağı anında ön ayarlı bir konuma değiştiren yeni bir Odak Önceden Ayarlama fonksiyonunu da bünyesinde barındırıyor. Bu özellik fotoğrafçıların ana konuyu kolaylıkla yakalayabilmelerini ve odak ayarlamaları yapmaları gerekmeden gerçekleştirebilmelerini sağlıyor. Hava koşullarına da dayanıklı olan lens, -10 derece soğukta daha çalışmaya devam edebiliyor. 5 eksenli görüntü sabitleme teknoloji sayesinde lens, fotoğraflarda ve videolarda oluşabilecek titreşimi minimuma indiriyor.

XF1.4X TC F2 WR teledönüştürücüyle kullanıldığında lens, F2.8’de 427mm’ye eşdeğer bir odak uzunluğunu kapsıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fujifilm’in yeni harikası ne zaman satışa sunulacak?

Prime kategorisinde yer alan magnezyum alaşım gövdeli lens, ekim ayının sonunda teledönüştürücüyle birlikte 6.000 doların altında bir fiyatla satışa sunulacak.

İlginizi çekebilir

Kendisi küçük yetenekleri büyük fotoğraf makinesi: Fujifilm XF10