reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X, iphone 8, iphone 8 plus

iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus pil testinde karşı karşıya

Apple‘ın aynı gecede tanıttığı akıllı telefonları iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, yeni bir pil testinde karşı karşıya geldi. Sonuç oldukça şaşırtıcı görünüyor.

Bu yeni test direkt olarak CNET internet sitesiden geliyor. Telefonları ortak şartlarda yarıştıran site, ortaya ilginç bir sonuç çıkartıyor. Buna göre ekran yüzde 50 parlaklıkta yapılan video oynatma testinde en kötü sonucu iPhone X veriyor. iPhone 8 ile iPhone 8 Plus’ın 13.5 saat seviyesinde video oynatabildiği görülürken, iPhone X ilginç şekilde 11.4 saati geçemiyor. İşlemcileri aynı olan ancak L şekilli büyük bir batarya kullanan yeni iPhone, diğerlerinden farklı olarak OLED ekran üzerine kuruluyor. OLED ekran bilinenden farklı olarak siyah olmayan yerlerde LCD’den daha güç çekiyor. Ayrıca daha parlak olması da enerji sarfiyatını ciddi oranda artırıyor. Günlük kullanımda ise iPhone 8 ile iPhone 8 Plus arasında kaldığı söylenen yeni iPhone, beklentilerin altında bir performans sergiliyor. Ek bilgi olarak bu testte Samsung Galaxy Note 8 ile OnePlus 5T tam 17 saati geçebiliyor.

iPhone X, Apple’ın geleceğini gösteriyor

Firmanı “geleceğe merhaba deyin” diyerek tanıttığı telefonu için yeni pil araştırmaları yapıyor. Geçtiğimiz gün duyduğumuz kadarıyla Apple 2019-2020 iPhone modelleri için telefonlarda daha fazla yer açmak istiyor. Bu yere de doğal olarak daha büyük batarya koyacak şirket, biliyorsunuz pil konusunda sürekli eleştiriliyor.