reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 Plus ve iPhone X

Samsung Galaxy S9 Plus ve iPhone X kamera testinde karşı karşıya [Video]

Kısa bir süre önce gün yüzüne çıkan Samsung Galaxy S9 Plus ile birlikte herkes aynı sorunun yanıtını merak ediyor: En iyi kameraya sahip akıllı telefon hangisi? Samsung Galaxy S9 Plus ve iPhone X’u karşı karşıya getiren kamera testi ise tam olarak bu soruya yanıt arıyor.

Teknik özelliklere baktığımızda her iki akıllı telefonun da kamera açısından şahane olduğunu söyleyebiliriz. Fakat gündelik kullanımda tercihler öne çıkıyor. Dolayısıyla Samsung Galaxy S9 Plus ve iPhone X arasında karar verecek kullanıcıların teknik detaylardan çok kendi isteklerini göz önünde bulundurması gerekiyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renk farkına dikkat

EverythingApplePro’nun hazırladığı videoda ilk dikkat çeken iki kamera arasındaki renk farkı oluyor. Karlı ortamda yapılan çekimde S9 Plus ve iPhone X’in renkleri nasıl farklı algıladığına şahit oluyoruz. Samsung’da daha mavimsi bir ton göze çarpıyor. iPhone ise gerçeğe daha yakın bir renge sahip gibi görünüyor. Öte yandan sıra düşük ışıklı ortamlarda çekim yapmaya gelince işler değişiyor. S9 Plus az ışıklı ortamda çok daha aydınlık ve net görüntüler çekmeyi başarıyor. iPhone X ise bu alanda geri kalışını görüntü sabitlemedeki başarısıyla kapatmaya çalışıyor.

Sonuç olarak hangi cihazı tercih edeceğiniz tamamen sizin tercihinize kalıyor. Yeni telefon almayı düşünenlerin merak ettiği soruları yanıtlayan videoyu haberimizin girişinde bulabilirsiniz.

YORUMLAR