reklamı kapat

POPÜLER

Apple iOS 11.3
Apple iOS 11.3
Apple iOS 11.3
Apple iOS 11.3
Apple iOS 11.3

iOS 11.3 duyuruldu; işte yeni gelen özellikler!

Teknoloji devi Apple, bugün bir sonraki ana iOS sürümü iOS 11.3‘ü duyurdu. Önemli sayılabilecek yenilikleri beraberinde getiren sürüme gelin yakından bakalım.

Yeni iOS 11.3 sürümü, ilk olarak iPhone’ların “yavaşlaması” konusunda önemli bir seçenek getiriyor. Bahar aylarında yayınlanacak bu yeni sürümde şirket kişilere artık seçme şansı tanıyor. Yani kişiler yakın zaman içerisinde telefonlarının anlık kapanmasını göze alarak performansı olması gerektiği seviyeye getirebilecek. Ben telefonum eskiyen pil nedeniyle kapanmasın diyenler ise performansı düşürerek bu sorundan kurtulacak. Bu seçenek şimdilik iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için aktif edilecek. Buna ek olarak yeni sürüm iPhone X‘a yeni Animoji‘ler getiriyor. Yüzünüzü verebileceğiniz 16 yeni karakter hazırlayan şirket, eğlenceyi çeşitlendiriyor. Ayrıca ARKit artırılmış gerçeklik altyapısında da yenilikler var. Açıklandığı kadarıyla ARKit 1.5 ile artık yatay yanında dikey obje ve yüzeyler de algılanıyor. Böylece eskiye oranla daha doğru / kararlı obje yerleştirme yapılabildiği belirtiliyor ve çözünürlük 720p’den 1080p’ye çıkıyor. iOS 11.3 aynı zamanda “Sağlık Kayıtları” isimli bir yenilik de içerisinde taşıyor. Yurt dışıdaki ilgilendiren bu özellik, anlaşmaları kurumlardan gelen sağlık verilerinizi tek bir noktada tutuyor ve şifreliyor.

Apple iOS 11.3
Apple iOS 11.3
Apple iOS 11.3
Apple iOS 11.3

Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 11.3, şirketleri de yakından ilgilendiriyor

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi, Mesajlar uygulaması üzerinden şirketler ile olan iletişiminizi de değiştirmeye hazırlanıyor. Business Chat ismi verilen bu özellik, kişilerin destekli şirketlerle direkt olarak Mesajlar uygulamasından iletişim kurmasına imkan tanıyor. Direkt olarak resmi hesap üzerinden kurulan iletişim sürecinde Apple Pay kullanılarak ödeme dahi yapılabiliyor. Ayrıca yeni sürüm ile beraber kişiler Music içerisinde reklamsız olarak müzik klibi seyredebilir hale de geliyor.

iOS 11.3’ü bugün itibariyle geliştiricilere açan teknoloji devi, hatırı sayılır bir güncelleme yapmaya hazır görünüyor. iOS 11’e geçen her cihazın yeni sürüme güncelleneceğini belirtmekte fayda var.