reklamı kapat

POPÜLER

iOS 11.3 Beta 2

iPhone yavaşlatma sorunu için beklenen özellik iOS 11.3 Beta 2 ile geldi

Teknoloji devi Apple, bugün geliştiriciler için iOS 11.3 2’nin beta sürümünü yayımladı. Yeni sürüm ile pil durumuyla alakalı beklenen yeni özellik geldi.

Yeni iOS 11.3 sürümü, iPhone’ların “yavaşlaması” konusunda beklenen özelliği ilk defa karşımıza çıkartıyor. Pil ayarları içerisinde getirilen “pil sağlığı” özelliği, kişilerin cihazlarındaki pil hakkında bilgi sahibi olmasına imkan tanıyor. Bu noktada pilin maksimum kapasitesi ve tepe performans kapasitesi hakkında bilgi alınabiliyor. Ancak sürümü iPhone X‘da deneyen kişiler şu an için “yavaşlatmayı kapat” şeklinde herhangi bir açma kapatma seçeneği görmediklerini belirtiyor. Sadece iPhone 8 altındaki modellerde çıkacağı söylenen bu seçenekle kişiler, telefonlarının kapanmasını göze alarak performansı olması gerektiği seviyeye getirebilecek. Ben telefonum eskiyen pil nedeniyle kapanmasın diyenler ise performansı düşürerek bu sorundan kurtulacak. Yani bunun seçimi sizde olacak.

iOS 11.3 Beta 2

iOS 11.3’ün tam sürümde gelecek diğer yeni özellikler

iOS 11.3 ile yüzünüzü verebileceğiniz yeni animoji karakterler hazırlayan şirket, eğlenceyi çeşitlendirmeye hazırlanıyor. Ayrıca ARKit artırılmış gerçeklik altyapısında da yenilikler var. Açıklandığı kadarıyla ARKit 1.5 ile artık masalar ve sandalyeler gibi yatay zeminlere ek olarak duvarlar ve kapılar gibi dikey yüzeylerde yer alan dikey nesneler de tanınıyor ve yuvarlak masalar gibi düz olmayan şekillere sahip yüzeylerin haritası daha doğru biçimde çıkarabiliyor. Böylece eskiye oranla daha doğru / kararlı obje yerleştirme yapılabildiği belirtiliyor ve çözünürlük 720p’den 1080p’ye çıkıyor. iOS 11.3 aynı zamanda “Sağlık Kayıtları” isimli bir yenilik de içerisinde taşıyor. Yurt dışındaki kişileri ilgilendiren bu özellik, anlaşmalı kurumlardan gelen sağlık verilerinizi tek bir noktada tutuyor ve şifreliyor.

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi, Mesajlar uygulaması üzerinden şirketler ile olan iletişiminizi de değiştirmeye hazırlanıyor. Business Chat ismi verilen bu özellik, kişilerin destekli şirketlerle direkt olarak Mesajlar uygulamasından iletişim kurmasına imkan tanıyor. Direkt olarak resmi hesap üzerinden kurulan iletişim sürecinde Apple Pay kullanılarak ödeme dahi yapılabiliyor. Ayrıca yeni sürüm ile beraber kişiler Music içerisinde reklamsız olarak müzik klibi seyredebilir hale de geliyor.