reklamı kapat

POPÜLER

Nissan terlik

Nissan’dan kendi kendine park edebilen terlik [Video]

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Nissan, yine oldukça ilginç bir çalışma ile karşımızda. Geçtiğimiz yıllarda kendi kendine park edebilen yani yerine geçebilen bir ofis sandalyesi geliştiren firma, bu sefer benzer özellikli bir terlik ile karşımızda. Evet doğru okuyorsunuz terlik.

En baştan söyleyelim. Nissan‘ın terlik sektörüne girme gibi bir niyeti yok. Geliştirilen bu terlik, şirketin otomobillerinde kullandığı akıllı park sistemini gündeme getirmek için hazırlanan ilginç bir konsept. Ancak görünüşe bakılırsa bu konsept sonuna kadar çalışıyor. Bu terlik 2017 LEAF içerisinde tanıtılan ProPILOT Park sisteminden ilham alıyor. Bir Japon otelini bu teknoloji ile donatan ve “ProPILOT Park Ryokan” adını veren firma, gösterildiği kadarıyla terliklere çok büyük emek harcamış. Gerekli ekipmanı bünyelerinde taşıyan ve altlarında yer alan tekerlekler ile hareket edebilen bu terlikler, tek tuşla belirlenen noktalara park edebiliyorlar. ProPILOT Park Ryokan içerisinde sadece terlikler de hareketli değil. Kumanda, masa ile minderler dahi kullanılmadıkları zaman belirlenen noktalara geri dönebiliyorlar. Böylece ortamın düzeni sürekli olarak sağlanabiliyor.

Nissan terlik

Nissan, otonom geleceğe eğlenceli yaklaşıyor

Bu ilginç otele rezervasyon alınmaya başlandığını da belirten Nissan, yine kullanıcıları şaşırtacak bir çalışmaya imza atmış görünüyor. Şirketin yayınladığı videoyu direkt olarak aşağıda izleyebilirsiniz.

Video