reklamı kapat

POPÜLER

Nissan Leaf

Avrupa’nın en çok satan elektrikli otomobili belli oldu

Nissan Leaf, Avrupa’da yılın ilk 6 ayında en çok satan elektrikli otomobil oldu. Nissan’ın elektrikli modeli Leaf, tüm dünyada olduğu gibi Avrupa’da da yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Ocak-Haziran döneminde 18 bin adetten fazla satılan LEAF, üçüncü nesil versiyonuyla piyasaya çıktığı Ekim 2017’den bu yana Avrupa’da 37 bin adetin üzerinde sattı.

Çevresel performansı, dinamik dış tasarımı ve gelişmiş sürüş destek teknolojileriyle dikkat çeken tamamen elektrikli yeni Nissan Leaf, 40 kw/saatlik bataryasıyla Avrupa’nın yeni WLTP emisyonları ve ekonomi standardına göre 270 kilometrelik menzil sunuyor.  Aynı zamanda dünyanın en çok satan elektrikli aracı unvanını taşıyan Nissan Leaf, satışa sunulduğu günden bu yana birçok ödül kazandı. New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda ‘2018 Dünya Yeşil Otomobil’ ödülünü kazanan yeni otomobil ayrıca, hem Avrupa Yeni Otomobil Değerlendirme Programı EuroNCAP, hem de Japonya Yeni Otomobil Değerlendirme Programı tarafından 5 Yıldız ile değerlendirildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nissan Leaf yenilikçi teknolojilerle geliyor

Yeni Leaf, Nissan Intelligent Mobility vizyonunun amiral gemisi olarak; enerji, sürüş ve sosyal hayatla entegrasyon konularında Nissan’ın öncü modeli konumunda. Nissan Intelligent Mobility; müşteriler arasında oldukça popüler olan Nissan ProPILOT, ProPILOT Park ve e-Pedal gibi yenilikçi teknolojileri bünyesinde barındırıyor. Bugüne kadar yeni Leaf müşterilerinin yüzde 72’si isteğe bağlı olarak sunulan ProPILOT yarı otonom sürüş sistemini seçti.

İlginizi çekebilir

Nissan Leaf Nismo