reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli otomobil satışlarında şaşırtan rakam; Nissan Leaf zirvede!

Perakende ve filo satışlarının da içerisinde bulunduğu Nissan Leaf satış tablosu, altyapısı gelişmekte olan Avrupa için umut vadediyor.

Amerika’da elde ettiği başarıların ardından gelişmekte olan Avrupa pazarında da adından söz ettirmeye başlayan Nissan Leaf, bugüne kadar gelen süreçte satış rakamlarıyla gündeme gelmeyi başardı. Periyodik olarak açıklanan rakamlarda 2018 yılı içerisinde ilk sırayı kimseye bırakmaya başarılı isim, son çeyreğe girmemizle birlikte çok ciddi bir bir derece yakaladı ve Avrupa’nın en çok satan elektrikli aracı unvanını korudu. Yılın ilk sekiz ayında Avrupa genelinde 26 binlik satış performansına ulaşan Leaf, Norveç’te diğer tüm otomobil marka ve modellerini geride bırakarak aynı zamanda Norveç’in en çok satan binek otomobili olarak da önemli bir başarıya imza attı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

10 dakikada 1 tane sattı

Satışa 1 yıl önce sunulan ve bu süre içerisinde birçok ödül alan yeni jenerasyon Leaf’in, genel rakamlarından ziyade altı çizilmesi gereken bizce diğer bir parçası da var. Nissan tarafından açıklanan verilere göre Avrupa genelinde her 10 dakikada bir adet Leaf satılıyor olması bizce gelişmekte olan pazar için inanılmaz bir rakam. Tabi ki buradaki değerlerin elde edilmesinde Avusturya, Fransa, Almanya, Hollanda, Portekiz ve İspanya gibi önemli pazarlarda da satışların da payı bir hayli yüksek. Bireysel satışların yanı sıra yaklaşık 8 bin aracın kurumsal işletmelere ve filolara teslim edilmiş olması da önemli. Tüm dünyada 51 farklı pazarda satışa sunulan NISSAN LEAF satışa sunulduğu 2010 yılından bu yana 350 bin adetlik satış performansı gösterdi. Leaf ile ilgili merak ettiğiniz detaylara buradan ulaşabilirsiniz.