reklamı kapat

POPÜLER

Nissan Leaf

Nissan Leaf; satış rekortmeni elektrikli için sürpriz SUV hamlesi

Markasının yakın gelecek planlarıyla ilgili önemli bilgilerle gündemde olan Nissan Leaf, yeni jenerasyonunda segment değiştirerek yola devam edecek.

İçerisinde bulunduğu ittifakın paralelinde elektrik dönüşümü için hazırlanan Nissan, bu kapsamda yatırım adımlarına da hız vermiş durumda. Batarya üretimi konusuna da odaklanan markanın önümüzdeki 5 yılın sonunda radikal çapta dönüşen ürün gamıyla karşı karşıya kalacağız. Markanın 2010 yılından beridir satışa sunduğu ve aradan geçen zaman dilimi içerisinde satış rekorları kırmayı bakaran elektrikli otomobili Leaf de gelecekte es geçilmeyen isimlerden birisi olacak. Bu kapsamda adeta yeniden yapılanmaya girecek olan Nissan Leaf için yola kompakt SUV olarak devam edileceği yönünde resmi açıklama geldi.

nissan apple

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nissan hidrojen teknolojisini es geçerek tüm yatırımını elektrik odağında gerçekleştirecek

Nissan Avrupa CEO’su Guillaume Cartier tarafından gelen açıklamalarla birlikte geleceğiyle ilgili ilk bilgileri aldığımız Leaf için dönüşüm tarihi de masada. Eğer her şey planlandığı gibi giderse 2025 yılında Leaf rozetini artık Crossover/SUV gövde tipine dönüşmüş bir elektrikli model olarak göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault-Nissan-Mitsubishi grubunun tüm elektrikli modellerinde kullanılacak olan CMF-EV platformu üzerine yükselecek olan yeni jenerasyon Leaf ile birlikte Nissan’ın SUV ürün gamının Avrupa’da beş farklı seçenekten oluşacağı da resmiyet kazanmış durumda. Bu kapsamsa liste Leaf’in yeni jenerasyonuyla birlikte Juke, Qashqai, Ariya ve X-Trail etrafında şekillenecek. Markanın yakın gelecek planları arasında Micra’nın yerine geçecek kompakt HB de kendisine yer buluyor. İçten yanmalı motorların yeni nesillerine artık AR-GE bütçesi ayırmayacak olan Nissan, 2030 yılı itibarıyla satışlarının yüzde 80’inin elektrikli modeller üzerinden olmasını hedefliyor. Renault da kısa süre önce Megane E-Tech üzerinden sedan gövde tipli rozetini benzer felsefeyle başka boyuta taşımıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video

Renault Megane E-Tech