reklamı kapat

POPÜLER

Nissan Leaf Re-Leaf

Elektrikli Nissan Leaf kurtarma aracına dönüştü; işte ilgi çekici projeden detaylar

Nissan Leaf merkezli Re-Leaf konsepti, sahip olduğu niteliklerle olası afet ve ihtiyaç durumlarında hayat kurtarıcı bir yardımcıya dönüşüyor.

2010 yılından beridir elektrikli otomobil pazarının belirleyici isimlerinden birisi olan Nissan Leaf, sürpriz bir projeyle karşımızda. Satış adetleriyle uzun süre sınıfında referans niteliği taşıyan aracını daha önce görmediğimiz bir noktaya taşıyan Nissan, elektrikli bir binek araçtan arazi nitelikleri taşıyan bir acil müdahale aracı yarattı. Konsept olarak Re-Leaf adıyla tanıtımı gerçekleştirilen proje, olası doğal afetlere müdahale konusunda nitelikli ekipmanlarıyla olay yerindeki çalışanlara önemli bir yardımcı niteliği taşıyor. Bu araç-gereçler arasında tıbbi destek parçalarının olması da genel kapsamda öne çıkarılması gerekenler arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nissan Leaf, Re-Leaf dönüşümüyle elektrik kaynağı olacak

Dünyanın en çok satan elektrikli otomobilinin böylesine bir dönüşümde merkeze alınması, önümüzdeki süreçte somut operasyonlar için de umut vadedici nitelikler taşıyor. Nissan cephesinin Leaf’in lastik, jant, yükseklik gibi altyapı dinamiklerinin yanında araca eklediği parçalar da bu görevlere göz kırpar cinsten. Listeye baktığımızda bizleri ilk olarak aracın dışarısına konumlandırılan su geçirmez güç çıkışları karşılıyor. 110 ile 230V niteliği taşıyan bu kaynaklar, bir evin 6 günlük elektrik ihtiyacını karşılayabilecek bir güce erişim niteliği taşıyor. Bununla birlikte taşınabilir acil müdahale araçları için ihtiyaç duyulan elektrik kaynağı için de yine Re-Leaf kullanılabilecek. Aracın standart versiyondan 70 milimetre yüksekte konumlandırılması da, erişime nispeten daha zor olan alanlar için biraz daha avantaj sağlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR