reklamı kapat

POPÜLER

2022 Honda Civic

Accord dinamikleri geliyor; 2022 Honda Civic patent görselleri üzerinden sızdı

Dış basında kısa sürede yankı bulan 2022 Honda Civic sızıntıları, geçtiğimiz yıllarda tanıtılan ve beğenilen Accord’a göz kırpıyor.

Türkiye’de olduğu gibi satışa sunulduğu tüm pazarlarda sınıfının başı çeken isimlerinden birisi olan Honda Civic, uzun süredir belirli bir çerçevede yola devam ettiriliyor. HB ve Sedan gövde tipleriyle tercih edilebilen ailenin dizel motor seçeneği de süreç içerisinde ilk kez kullanıcılara sunulmuştu. Ülkemizde ağırlıklı olarak LPG’li kombinasyonuyla tercih edilen Civic için önümüzdeki yıl yeni bir dönüm noktası olacak. 2022 model yılı üzerinden hissedilir revizyonları beraberinde getirmesi beklenen modelle ilgili bu beklentilere ilk cevap, sızdırılan patent görselleri üzerinden karşımıza çıkıyor. CivicXI kaynaklı olarak servis edilen ve kısa sürede dış basında da yankı uyandıran 2020 Honda Civic sızıntısı yeni nesil Accord’da gördüğümüz dinamiklerin yansımalarını akıllara getiriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2022 Honda Civic cephesinden ilk ipuçları

2018 model yılıyla tanıtılan ve LOG okuyucularının da büyük beğenisini kazanan Accord’un özellikle ön bölümünde kullanılan yüz çizgilerinin artık Civic için de ciddi oranda masada olduğunu görüyoruz. Patent görsellerindeki detaylara baktığımızda önden daha yatay bir şekle sahip yeni farlarla çevrili revize edilmiş bir ızgara karşımıza çıkıyor. Ön tampon da bu operasyon kapsamında değişimden nasibini alacak gibi gözüküyor. Hatcback versiyonunu içeren bu sızıntının arka bölümü ise akıllarımıza Kia Stinger’i getiriyor. Özellikle yeni stop lamba diziliminin bu hissiyattın temelini oluşturduğunu söyleyebiliriz. Yeni model ayrıca arka tampon ve entegre spoyler ile fark yaratacak. Yeni Civic aslında üretim konusundaki önemli soru işaretlerin gölgesinde karşımıza çıkarılacak. 2022 yılında Türkiye’deki fabrikasını kapacak olan Honda, geçtiğimiz günlerde İngiltere’deki operasyonları içinde benzer bir adımla gündeme gelmişti. Bu doğrultuda gözler ağırlıklı olarak Amerika’daki tesislerde olacak. Önümüzdeki yılın bahar döneminde tanıtılması beklenen modelin satış süreci de piyasaya göre şekillenecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR