reklamı kapat

POPÜLER

Honda Civic Type R

Yeni Honda Civic Type R dinamiklerine odaklanan iddialı çalışma

Patent görselleri üzerinden tasarım dinamikleri belirmeye başlayan ailenin zirvesi olan Honda Civic Type R, kapsamlı değişim arifesinde.

Geride bıraktığımız haftanın otomobil gündeminin merkez gelişmelerinin arasında Civic vardı. Ortaya çıkan patent görselleri üzerinden yeni neslinin taşıyacağı dış tasarım dinamiklerinin kilit noktaları görünmeye başlayan modelin önümüzdeki süreçte konsept çalışmalarla gündeme gelmesi de şaşırtıcı olmayacaktı. Nitekim bu beklentilerimiz patent görsellerinin çıktığı hafta bağımsız geliştirilerin imzasıyla kendisini göstermeye başladı. Şimdi de bu çalışmaların arasına standart versiyonların ardından Honda Civic Type R rozetini de ekleme vakti geldi. CivicXI kaynaklı olarak geliştirlen dijital çalışmada, patent görselleriyle birlikte beliren yeni çizgilerin Type R etkisiyle ne denli değişebileceğini görebiliyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda Civic Type R altyapı ve motor olarak yeni bir çizgiye taşınabilir

Yeni Civic Type R süreç içerisinde yoğun kamuflajlı olarak kameralara yakalanmasıyla hafızalardaki yerini koruyor. Yeni jenerasyon hakkında günümüz itibarıyla bilinen detaylar arasında mevcut modelden daha uzun bir dingil mesafesine sahip olacağı. Bununla birlikte kaputun altında da nitelikli revizyonları yapılması bekleniyor. Yin 2.0 litrelik turbo benzinli motorun merkezde olması beklenilen modele artık elektrik gücünün de dahil edilmesi sürpriz olmayacak. Hybrid dinamikler sayesinde yeni Type R’ın 400 beygir seviyelerinde seyredebileceğine dair bir beklenti söz konusu. Bununla birlikte altyapının dört tekerlekten çekişli olarak yeni bir sürüş deneyimine geçmesi de olasılıklar arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi Çekebilir

Özel Type-R versiyonu ile kırılan rekoru izleyin