reklamı kapat

POPÜLER

2021 Honda Accord

Yeni Civic’ten mesajlar taşıyor; 2021 Honda Accord tanıtıldı

Yeni model yılıyla birlikte nitelikli bir makyaj operasyonunu da beraberinde getiren 2021 Honda Accord, çok daha tatminkar sevilere çıkarılmış durumda.

Yenilenen yüzüyle 2018 yılında karşımıza çıktığından beri LOG okuyucularının da büyük beğenisini kazanan Accord’a uzun süredir Türkiye pazarı olarak uzağız. Alınan karar gereği Amerika merkezli olarak macerası devam ettirilen modelin Avrupa’ya yansımasıysa yeni jenerasyon Civic üzerinden olacak. Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan patent görselleri üzerinden Accord çizgilerinin yeni nesil Civic’te kullanılacağı senaryoyu, dijital çalışmalar üzerinden de sizlerle paylaşmaya başlamıştık. Civic gündeminde geçen günlerde tanıtımı gerçekleştirilen 2021 Honda Accord, bizlere net bir kompozisyon sunuyor. Aradan geçen üç yıllık sürecin ardından yeni model yılıyla makyaj operasyonuna alınan otomobilde teknoloji konusunda zenginleştirmeler söz konusu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Honda Accord ve öne çıkan yenilikleri

Honda ekibinin araç üzerindeki makyaj konusunda odaklığı ilk parçanın başında ızgara ve ön ışıklandırma grubu var. Artık daha geniş bir panelin kullanıldığı Accord’un LED farları da gerek görünüm gerekse aydınlatma konusunda ileriye taşınmış. Bunlarla birlik artık makyaj operasyonlarının olmazsa olmazı olan yeni jant tasarımları da katalogdaki yerini alıyor. Ailenin en üst noktasında 19 inç ebatına kadar jant tercih etmek mümkün olacak. Kokpit bölümüne geldiğimizde ise önceki yıllarda opsiyonel olarak sunulan bazı donanımların artık alt kademelerde de standart olarak sunulduğu bir yapı karşımıza çıkıyor. Bunlar arasında 8 inçlik multimedya ekran da yer alıyor. Elektronik destek asistanları kısmında adaptif hız sabitleyici, şeritte tutma asistanı, ön-arka trafik destekleri ön plana çıkıyor. 2021 Accord ailesinin motor dinamiklerinde yine hibrit seçenek ön planda. Yaklaşık 190 beygirle gelen 1,5 litre ve 250 beygirle gelen 2.0 litrelik motor kullanıcıları bekliyor olacak. 2.0 litrelik motor ile kullanıcılar 10 kademeli otomatik şanzımanı tercih edebilecek. Accord ailesi Amerika’da yaklaşık 25 bin dolarlık başlangıç fiyatıyla alıcı bulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

2020 Honda Jazz