reklamı kapat

POPÜLER

DJI Ronin 4D
DJI Ronin 4D
DJI Ronin 4D
DJI Zenmuse X9
DJI Ronin 4D

4 eksende sabitleme yapabilen 8K destekli DJI Ronin 4D tanıtıldı

DJI profesyonel kullanıcılara yönelik geliştirdiği DJI Ronin 4D modelini görücüye çıkardı. Yeni tanıtılan modeller arasında Zenmuse X9-6K ve Zenmuse X9-8K yer alıyor.

Film yapımcılarının ve yönetmenlerin beklentileri doğrultusunda geliştirilen sistemler sundukları performanslarla dikkat çekiyor.  Modeller 4 eksenli görüntü sabitleme yapabilen ilk sinema kamerası olarak lanse ediliyor.  Kamera sistemini sinematografi dalında ödül almış isimlerle birlikte geliştirdiğini söyleyen DJI, sinema standardı prodüksiyonu daha uygun maliyetli hale getirmek için teknolojinin gücünü kullandığını belirtiyor. Cihazda ToF, önde ve arkada görsel sensörlerle birlikte IMU ve barometre sensörleri de bulunuyor.

Odaklama operatörlerine manuel, otomatik ve hibrit otomatik manuel odaklama modu sunuluyor. Mesafe ölçüm prensibi ise iPhone 13 Pro ile benzerlik gösteriyor. LiDAR tarayıcısından faydalanan sistemde 43.200 noktalı sensör kullanılıyor. Gimbal 1,04 kilogram ağırlığına gövde ise 1,45 kilogram ağırlığına sahip.  Toplamda 4.67 kilogram ağırlığındaki cihaz 150 dakika boyunca çalışabiliyor.  Sistemin bağlantı noktaları arasında 3.5 mm TRS stereo, 3.5 mm stereo çıkışı, USB-C ve HDMI-A gibi yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI Ronin 4 modellerinin satış fiyatları ne kadar?

Gövdesinde karbon fiber ve alüminyum malzemelerinin kullanıldığı sistem Apple ProRes ve RroRes RAW formatlara da destek veriyor. Saniyede 75 kare 8K video kaydedebilen Zenmuse X9’un fiyatı 9.499 sterlin. Zenmuse X9 6K modelinin fiyatı ise 5.999 sterlin. Yeni modeller aralık ayında dünya genelinde satışa sunulacak.

İlginizi Çekebilir

Türkiye ihtimalli Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın