reklamı kapat

POPÜLER

DJI Inspire 3

Profesyonellere yönelik DJI Inspire 3 drone modeli tanıtıldı

 - Güncelleme: 13 Nisan 2023 16:46

Drone pazarının en büyük ismi konumunda yer alan DJI, bugün profesyonellere yönelik DJI Inspire 3 drone modelini tanıttı.

Yüksek kaliteli çekimlere odaklandığı için büyük bir gövdeye sahip olan Inspire ailesinin yeni üyesi DJI Inspire 3, bünyesinde taşıdığı üç eksenli görüntü sabitleme yapabilen tam kare sensörlü Zenmuse X9-8K Air kamera sistemiyle 8K çözünürlükte 75 fps Apple ProRes RAW video kaydedebiliyor, CinemaDNG tercih edilirse 8K çözünürlükte 25 fps kayıt yapılabiliyor. Inspire 2’den daha sağlam bir gövde altyapısı bulunan drone, üst kısmında “FPV” adı verilen 161 derece görüş açısına sahip bir kamera daha taşıyor. Bu kamera sayesinde bir kişi drone’u uçururken, diğer kişi ana sinema kamerasını kontrol edebiliyor, bu imkân çekimler sırasında çok büyük bir kolaylık sağlıyor. Sürüş desteği ve kaza önleme konusunda çok sayıda sensör ile donatılan drone, firmanın açıklamasına göre çift batarya sistemiyle 28 dakika boyunca havada kalabiliyor ve 94 km/s hıza kadar çıkabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özel bağlantı altyapıları ile 5 km mesafe içerisinde 4K 30 fps canlı görüntü aktarımı yapabilen ürün, 1080P 60 fps’te 15 km’ye çıkış yapabiliyor. Farklı ihtiyaçlar için lens / kamera değişimine izin veren DJI Inspire 3, profesyonellere yönelik bir film cihazı olduğundan 16 bin 500 dolar gibi oldukça yüksek bir satış fiyatına sahip. Bu rakam profesyoneller için aşırı yüksek sayılmaz ancak yine de uçan bir kamera sistemi için bu rakam birçok kişinin gözünü korkutuyor. İleride Türkiye’de de satılacak model, farklı özelleştirmeler ve aksesuarlar ile daha da pahalı hale getirilebiliyor.

DJI Inspire 3 drone modeli yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli