reklamı kapat

POPÜLER

ayakkabi-terlik

Terlik konforunda; karşınızda geleceğin ayakkabısı Link [Video]

Geleneksel ayakkabı ve terlik sektörü gerçekten çok değişiyor. Parmak arası terlik giymekten sıkılanlar için orataya çıkan bu yeni tasarım hoşunuza gidecek!

Tekstil sektörü kendisini başka bir yöne doğru evriltiyor. Ancak farklı tasarımlar her zaman da seviliyor diyemeyiz. Yenilikçi olarak tasaralanan birçok ürün sürdürülebilir olmayabiliyor. Ancak Indiegogo üzerinden “terlik ve spor ayakkabı” konseptini birleştiren tasarımcılar, ayakkabı sektörüne yenilikçi bir bakış açısı katıyor. Flip-Shoe olarak adlandırılan tasarım tarihte bir ilki de barındırıyor. Çünkü köpük yapıdaki tabana sahip olan tasarım aynı zamanda ayakkabı formunda tasarlanmış. Link adı altında tasarımlarını sunan ekip, hem terlik kadar rahat hem de bir ayakkabı kadar güvenli mottosuyla yola çıkıyor. Yoğun şehir yaşamı için farklı bir alternatif sunan bu tasarım ayakkabılar, kullanım sırasında nasıllar bilemiyoruz ancak oldukça rahat duruyor. Ancak ayaktan kolaylıkla çıkacak gibi duran bu yeni ayakkabı konsepti pratikte kullanımı tartışmalı gibi duruyor.

Parmak arası terlik ve spor ayakkabıların avantajlarını bir araya getirmek için tasarlanan bu “sadece taban ayakkabılar” ayaklarınızı özgür, serin ve korunmuş halde tutmayı vaadediyor. Link koşu ayakkabısı olmasa da, geleneksel parmak arası terliklerin aksine kolayca koşabilmenizi de sağlıyor. Aynı şey bisiklete binme, kaykay ve daha pek çok aktif durum için de geçerli. Basitçe söylemek gerekirse, Link  kalabalık şehirlerde bile oldukça rahat giyilecek şekilde tasarlandı. Böylelikle her yere giderken rahatça giyilip çıkılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ayakkabı formunda terlik karşınızda

Aslında Keen Newport H2 gibi kapalı spor sandalet modelleri halihazırda bulunuyor. Ancak Link’in farklı bir bakış açısı sunduğunu görüyoruz. Terliklere oranla daha kalın bir tabana sahip olan bu ürün, birçok spor sandaletinden de rahat duruyor. Ayak tabanına kolayca takılan bu ayakkabı, fotoğraflardan da görüldüğü gibi tam parmakları sarmıyor. Bu parmaklar için nasıl bir koruma sunar bilmiyoruz. Ancak bunun yanında birçok özellik ile donatıldığını görüyoruz. Özel bileşenlerin kullanıldığı bu ayakkabı, darbelere karşı yastık etkisi sağlayan yumuşak materyale sahip olduğu görülüyor. Aynı zamanda bakteri oluşumunu engelleyen bir yapıya sahip. Ergonomik olarak tasarlanan Link ayak yapısına uygun bir tasarımı barındırıyor. Seyahatler için güzel bir alternatif sunan bu tasarım, kolay taşınabilir olmasıyla da gönülleri kazanıyor.

Bu tasarımlar, fonlamaya koyulduğu ilk gün hedefine ulaştığı görülüyor. 12 bin 500 dolarlık hedefini kısa süre içinde 31 bin 619 dolar’a çıkartan Link, daha 30 gün boyunca fonlamada kalacak. Erken sipariş verildiğinde çift başına 69 dolar ödeyeceksiniz. Eğer her şey planlandığı gibi giderse bu yılın kasım ayında siparişler dağıtılmaya başlanacak. Mağaza satışının 119 dolar olacağı tahmin ediliyor.