reklamı kapat

POPÜLER

Nike Moonwalker

Ay yüzeyinde giymek için tasarlandı: Nike Moonwalker

Tasarımcı Shun Ping Pek’in konsept olarak tasarladığı Ay botları fazlasıyla fütüristik. Nike Moonwalker adı verilen bu botlar geleceğin modasını temsil ediyor.

Gelecek heyecan verici olduğu kadar ilham verici. Malum; uzaydan ilham alınarak geliştirilen ürünler hali hazırda bulunuyor. İnsanların uzaya gitme hayalini besleyen yaratıcılık, karşımıza tasarımcı Shun Ping Pek’in Ay botları ile çıkıyor. 3 boyutlu yazıcı ile basılan ayakkabı tabanlarından, ışıklı ayakkabılara kadar oldukça geniş bir yelpazede ayakkabı tasarımlarını gördüğümüz Pek’in en dikkat çekici ve farklı perspektiften bakarak tasarladığı ayakkabı modeli şüphesiz Nike Moonwalker. Tasarımcı Shun Ping Pek’in Ay yüzeyinden ilham alarak tasarladığı botlar günlük kullanım için de uygun. Elastik yapıya sahip olan botlar herhangi bir ayak biçimini alacak şekilde form değiştirebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzay hayalinin tasarım bulmuş hali: Nike Moonwalker

Ay botları hafif ve spora özgü yumuşak bir yapıya sahip olduğu için oldukça da rahat. Köpük yapısının kullanıldığı botlar Nike’ın kullandığı Lunarlon orta tabana sahip. Büyük beğeni toplayan botlar şu an için Nike’tan bağımsız ve konsept olarak tasarlanmış. İlerleyen yıllarda belki de böyle tasarımların arttığını göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Dünyanın en zengin insanından uzay aracı: Blue Moon