reklamı kapat

POPÜLER

FEDDZ

Türkiye yollarına çıkması gerekenlerde bugün: Ödüllü tasarıma sahip elektrikli motosiklet FEDDZ

26 Ocak 2018

Kısa süre içerisinde sınıfında fark yaratan motosikletlerden olan FEDDZ serisi, tasarımı kadar teknik değerleriyle de meraklılarının ilgisini çekecek.

2017 içerisinde çokça örneğini gördüğümüz elektrikli motosiklet projelerini kısa sürede Türkiye’de görmemiz maalesef pek mümkün değil. Birçok ekibin henüz girişim aşamasında olduğu bu markalaşma sürecinde kullanıcıların karşısına çıkan tasarımlarsa bazen göz banyosu sınırlarına ulaşıyor. Tıpkı macerası yaklaşık iki yıl önce başlayan FEDDZ gibi. Almanya merkezli bir ekip tarafından üretilen FEDDZ, elektrikli motosiklet sınıfının henüz hareket kazanmadığı bir dönemde tüm dünyanın karşısına çıktı. Sahip olduğu tasarımı ve teknik özellikleriyle kısa sürede ilgi odağı olan FEDDZ modelleri, 2016‘da tasarım bazında ödül almayı da başardı. Sadece Almanya’da da olsa artık kendilerine ait bir mağazası olan şirket adım adım büyümeye devam ediyor. FEDDZ’in bu büyümesinin Türkiye’ye doğru olması da kullanıcıların ilgisini fazlasıyla çekeceğine inanıyoruz.

Tek seferde 60 kilometre menzil

Halihazırda deri detaylara sahip olanla birlikte üç farklı versiyonla satın alınabilecek olan FEDDZ’in teknik detayları günlük kullanım için fazlasıyla yeterli seviyelerde. Üzerindeki 1900Wh’luk bataryasıyla tek seferde 60 kilometre menzil kat edebilen modellerde rejeneratif fren sistemiyle yüzde 15‘e varan enerji geri kazanımı elde edilebiliyor. Şimdilik hızlı şarj desteği sunulmayan modellerin bataryaları 4,5 saatte tamamen dolu hale getirilebiliyor. FEDDZ modellerinde kullanılan elektrik motoruysa 2 ve 2,4kW‘lık güç üretiyor. Batarya/motor kombinasyonuyla saatte maksimum 45 km/s hıza çıkabilen kullanıcılar Eco, Custom, Sport ve Wheely olmak üzere dört farklı sürüş modu arasında geçiş yapabilecek. LED ışıklandırma, 23 litre hacimli kullanım alanı, akıllı telefon entegrasyonu gibi özelliklere de sahip olan FEDDZ ile ilgili merak ettiğiniz her şeye buradan ulaşabilirsiniz.

Video